Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Include closed lots
4d 23h
DAMARMBANDSUR, 18k vitguld, Tissot, tot vikt ca 26,9 g
Current bid12,500 SEK
Est12,000 - 14,000 SEK
4d 23h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Current bid2,400 SEK
Est4,000 SEK
4d 23h
TORD BJÖRKLUND, 1 par fåtöljer, "Klinte", IKEA, 1970-tal
Current bid3,800 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
4d 23h
HERMÈS, scarf, siden, "Passementerie", design Francoise Heron år 1960
Current bid2,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
4d 23h
Current bid1,500 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 23h
Current bid7,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
4d 23h
VASER, 1 par, porslin, möjligen Frankrike, 1900-talets första hälft
Current bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
4d 23h
Current bid10,500 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
4d 23h
Current bid4,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 23h
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
4d 23h
HERMÈS, scarf, siden, "Springs", design Philippe Ledoux år 1974
Current bid1,500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
4d 23h
OKÄND KONSTNÄR, pastell på papper, uppfodrad på duk, troligen 1800-talets första hälft
Current bid3,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 23h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, no 91, 1800-/1900-tal
Current bid2,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
4d 23h
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal
SLAGLÅSGEVÄR, 1800-tal
Current bid1,200 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
4d 23h
JAMIE HAYÓN, 4 st, stolar "Piña", Magis, Italien
Current bid300 SEK
Est4,000 SEK
4d 23h
Current bid950 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 23h
BREITLING, armbandsur, herr, chronomat, automatisk, stål, 1990-/2000-tal
Current bid15,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
4d 23h
STIG LINDBERG, figur, stengods, Gustavsberg
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 23h
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, sent 1700-tal
Current bid2,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 23h
ANDERS EKLUND (1737-1802), tillskriven, olja på duk, osignerad
Current bid1,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 23h
SKEPPSKLOCKA, malm, större modell, 1800-tal
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK