Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Include closed lots
51m 08s
GÖRAN MALMVALL, soffa, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Current bid2,800 SEK
Est4,000 SEK
3h 21m
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
1d 0h
Current bid4,800 SEK
Est7,000 - 9,000 SEK
1d 1h
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, vägglampa, Luxus, Vittsjö, 1960-tal
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
1d 3h
INGEGERD SILOW, matta, röllakan, "Siljan", sannolikt 1950-/60-tal, ca 170 x 230 cm
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
2d 0h
TORBJÖRN AFDAL, 1 par fåtöljer, "Hunter", 1960-/70-tal, Bruksbo, Norge
Current bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
2d 0h
BERNDT FRIBERG (1899-1981), vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad
Current bid3,200 SEK
Est2,000 SEK
2d 0h
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid5,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
2d 0h
INGEGERD SILOW, matta, röllakan, monogramsignerad IS, ca 225 x 170 cm
Current bid3,800 SEK
Est3,000 SEK
2d 0h
TAKLAMPA, metall och glas, sk Saturnuslampa, 1930-tal
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
2d 1h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Current bid700 SEK
Est2,000 SEK
2d 1h
GUNNAR NYLUND, vas, chamotte, Rörstrand, signerad
Current bid850 SEK
Est1,000 SEK
2d 1h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Current bid3,600 SEK
Est3,000 SEK
2d 2h
GÖRAN STRAND, skrivbord, teak, Lelångs Möbelfabrik, Bengtsfors, 1950-/60-tal
Current bid4,400 SEK
Est4,000 SEK
2d 2h
TORD BJÖRKLUND, 1 par fåtöljer, "Klinte", IKEA, 1970-tal
Current bid4,600 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
2d 3h
STIG LINDBERG, figur, stengods, Gustavsberg
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK