Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00
Höstens utvalda
- Asian works of artClear filters
TERRIN, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1800-tal
Current bid650 SEK
Est1,500 SEK
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid850 SEK
Est2,000 SEK
VAS, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908)
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid2,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
TUSCHAVKLAPPNING, på papper, orientalisk, sannolikt 1900-tal
Current bid900 SEK
Est3,000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Current bid1,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Current bid3,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Current bid400 SEK
Est1,000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Current bid7,200 SEK
Est10,000 - 15,000 SEK
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Current bid3,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Current bid500 SEK
Est2,000 SEK
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Current bid850 SEK
Est1,500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Current bid650 SEK
Est3,000 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Current bid1,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK