Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00
Höstens utvalda
- FurnitureClear filters
SIMON LEGALD, sidobord, travertin, "Edge", Norrman Copenhagen
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
GÖRAN MALMVALL, soffa, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
Current bid3,200 SEK
Est4,000 SEK
Current bid1,600 SEK
Est2,000 SEK
CARL MALMSTEN, 4 st stolar "Lilla Åland", Stolab 2024
Current bid4,800 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
Current bid1,800 SEK
Est3,000 SEK
Current bid2,000 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
SIMON JONES STUDIO, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Current bid1,500 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
SIMON JONES STUDIO, bänk, "Triangle leg", HAY, Danmark, samtida
Current bid2,600 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
SOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft
Current bid2,000 SEK
Est3,000 SEK
NISSEN & GEHL, sideboard, "AK 2730", Naver Collection, Danmark, nutida
Current bid18,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
Current bid28,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1700-/1800-tal
Current bid1,800 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
KOLONNSKÅP, gråmålat, 1800-tal
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
ARTISAN, 5 del, matgrupp, design Regular Company, år 2022
Current bid17,000 SEK
Est35,000 - 40,000 SEK
Current bid4,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
STOLAR, 4 st, sengustavianska, tidigt 1800-tal
Current bid1,500 SEK
Est4,000 SEK
Current bid8,200 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring år 1800
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, 1 par, "Jetson", DUX
Current bid10,500 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
HANS JOHANSSON, soffbord / sidobord, "Tema", Karl Andersson & Söner
Current bid700 SEK
Est1,500 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", DUX, 1990-tal
Current bid12,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
BADKARSSOFFA, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Current bid2,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
SALONGSBORD, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft
Current bid1,100 SEK
Est3,000 SEK
PATRICIA URQUIOLA, 1 par stolar, "Nub", Andreu World, samtida
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
Current bid5,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid1,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Current bid60,000 SEK
Est45,000 - 55,000 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Current bid1,100 SEK
Est3,000 SEK
Current bid1,100 SEK
Est3,000 SEK
ISAO HOSOE, soffbord, glas, "Mies", Tonelli, sent 1900-tal
Current bid1,000 SEK
Est3,000 SEK
KARIN MOBRING, 1 par fåtöljer, "Amiral", Ikea, 1900-talets andra hälft
Current bid8,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
Current bid800 SEK
Est3,000 SEK
MICHAEL THONET, 4 st stolar, "No 811 Cane", för Ton, samtida
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
SKÅP, rokokostil, Frankrike, 1900-talets början
Current bid2,600 SEK
Est4,000 SEK
Current bid10,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
Current bid2,200 SEK
Est3,000 SEK
THELMA HERZL, matbord, glas, sent 1900-tal
Current bid650 SEK
Est3,000 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Current bid10,000 SEK
Est50,000 - 60,000 SEK
Current bid2,200 SEK
Est4,000 SEK
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Current bid5,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, "Loft" samtida
Current bid12,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
FOLKE BENSOW, "Sneckan", trädgårdsbänk, Byarums Bruk, samtida
Current bid2,000 SEK
Est3,000 - 5,000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, fåtölj, "Slow chair", Vitra, 2000-tal
Current bid3,600 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK