Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00
Höstens utvalda
- Folk artClear filters
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), ask med lock, signerad
Current bid1,100 SEK
Est1,500 SEK
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad PAL
Current bid350 SEK
Est1,500 SEK
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), kåsa, signerad
Current bid1,000 SEK
Est1,500 SEK
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), samekniv, halvhorn, monogramsignerad
Current bid2,800 SEK
Est2,000 SEK
ESSE POGGATS D.Y (1937-2006), saltflaska/saltströare, samearbete, monogramsignerad EP
Current bid1,600 SEK
Est3,000 SEK
SKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal, tvådelat, original blomstermålning
Current bid5,000 SEK
Est15,000 - 20,000 SEK
BOCKBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Current bid1,800 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
TOBAKSBURK, snidat trä, 1800-tal
Current bid800 SEK
Est1,500 SEK
Current bid60,000 SEK
Est45,000 - 55,000 SEK
SKEPPSKLOCKA, malm, större modell, 1800-tal
Current bid550 SEK
Est2,000 SEK