Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Include closed lots
2d 20h
KARL AXEL PEHRSON (1921‑2005), akryl på duk, signerad
Current bid26,000 SEK
Est30,000 - 35,000 SEK
2d 20h
Current bid3,800 SEK
Est4,000 SEK
2d 21h
Current bid3,000 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
2d 21h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Current bid7,200 SEK
Est10,000 - 15,000 SEK
2d 21h
GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), olja på pannå. signerad och daterad 53
Current bid13,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
2d 22h
HANNA PAULI (1864-1940), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Current bid1,500 SEK
Est3,000 SEK
2d 22h
Current bid5,400 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
2d 22h
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), olja på pannå, signerad
Current bid950 SEK
Est3,000 SEK
2d 22h
UNO VALLMAN (1913-2004), olja på duk, signerad
Current bid1,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
3d 20h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt 1800-tal, osignerad
Current bid2,000 SEK
Est4,000 SEK
3d 20h
Current bid11,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
3d 21h
SIXTEN FAGER (1920-2010), olja på duk, signerad
Current bid1,700 SEK
Est3,000 SEK
3d 22h
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), olja på duk, signerad och daterad Klubben 1910
Current bid10,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
3d 22h
AUGUST JERNBERG (1826-1896), olja på duk, signerad
Current bid7,000 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
4d 20h
OLOF HERMELIN (1827-1913), olja på duk, signerad
Current bid2,800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
4d 21h
LARS LERIN (född 1954), olja på duk, monogramsignerad och daterad 80
Current bid15,500 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
4d 21h
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 86
Current bid8,000 SEK
Est10,000 - 12,000 SEK
4d 21h
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell, signerat
Current bid2,000 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
4d 21h
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 1987
Current bid15,000 SEK
Est15,000 - 18,000 SEK
4d 21h
Current bid2,800 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
4d 22h
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Current bid2,400 SEK
Est4,000 SEK
4d 22h
Current bid2,400 SEK
Est3,000 SEK
4d 22h
OKÄND KONSTNÄR, pastell på papper, uppfodrad på duk, troligen 1800-talets första hälft
Current bid3,800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
4d 23h
ANDERS EKLUND (1737-1802), tillskriven, olja på duk, osignerad
Current bid1,200 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK