Starts: 8 Nov 2024 15:20Ends from: 24 Nov 2024 18:00
Höstens utvalda
- GraphicsClear filters
BEVERLOO CORNEILLE (Nederländerna, 1922-2010), carborundumetsning på pannå, signerad och daterad 2000, numrerad 38/120
Current bid2,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE (Nederländerna, 1922-2010), skulptur/terragrafi, signerad och numrerad 42/199
Current bid1,800 SEK
Est2,000 - 4,000 SEK
ANDERS ZORN (1860-1920), etsning, signerad och daterad 1907
Current bid1,300 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
TUSCHAVKLAPPNING, på papper, orientalisk, sannolikt 1900-tal
Current bid900 SEK
Est3,000 SEK
JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), etsning och färgakvatint, signerad och numrerad XXV/L
Current bid9,000 SEK
Est20,000 - 25,000 SEK
ANDERS ZORN (1860‑1920), etsning, signerad Zorn i blyerts, i trycket daterad 1918
Current bid1,300 SEK
Est3,000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE (Nederländerna, 1922-2010), färglitografi, signerad och daterad 87, numrerad 170/250
Current bid2,200 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
FRANCOIS MORELLET (1926-2016), färgserigrafi, signerad och numrerad 71/300
Current bid550 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
FRANCOIS MORELLET (1926-2016), färgserigrafi, signerat och numrerat 71/350
Current bid250 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
ANDERS ZORN (1860‑1920), etsning, signerad Zorn i blyerts, i trycket daterad 1896
Current bid1,500 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983), etsning och färgakvatint, signerad och numrerad X/L
Current bid10,000 SEK
Est14,000 - 16,000 SEK
ANDERS ZORN (1860‑1920), etsning, signerad och daterad i plåten Zorn 1907
Current bid1,400 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
BENGT LINDSTRÖM (1925-2008), färglitografi, signerad
Current bid1,100 SEK
Est2,000 SEK
BRÖDERNA VON WRIGHT, 3 vol, "Svenska Fåglar", Stockholm 1927
Current bid400 SEK
Est3,000 SEK
PETER DAHL (1934-2019), färglitografi, signerad och numrerad 67/375
Current bid650 SEK
Est2,000 SEK
ANDERS ZORN (1860‑1920), etsning, signerad Zorn i blyerts, i trycket daterad 1912
Current bid4,000 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
MADELEINE PYK (född 1934), färglitografi, signerad och numrerad 53/250
Current bid3,000 SEK
Est4,000 SEK
ANDERS ZORN (1860‑1920), etsning, signerad Zorn i blyerts, i trycket daterad 1909
Current bid300 SEK
Est3,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), vykort med linoleumsnitt, 1992
Current bid700 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell, 1989
Current bid700 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), vykort med linoleumsnitt, otydlig poststämpel 1994
Current bid800 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell
Current bid2,200 SEK
Est4,000 - 6,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), träsnitt, signerad och daterad 77, numrerat 7/10
Current bid800 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
LARS LERIN (född 1954), vykort med träsnitt, 1980
Current bid900 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
Current bid7,200 SEK
Est5,000 - 7,000 SEK
Current bid950 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK