Starts: 16 Feb 2024 12:25Ends from: 29 Feb 2024 18:00
Selected art / 29 feb 2024
PETER DAHL (1934-2019), akvarell, signerad
Final bid4,600 SEK
Est6,000 SEK
Final bid4,600 SEK
Est6,000 SEK
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1912.
Final bid70,000 SEK
Est60,000 - 80,000 SEK
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), tusch, monogramsignerad
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
PER JULIUS (född 1951), akvarell, signerad
Final bid1,000 SEK
Est2,000 SEK
ULF LUNDELL (född 1949), "Hommage à William S", serigrafi, signerad och daterad -90
Final bid2,400 SEK
Est2,500 SEK
ENNO HALLEK (född 1931), olja på duk, signerad och daterad 1970
Final bid4,200 SEK
Est4,000 SEK