BORDSLAMPA, kristall, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
TAPANI VANHATALO, armband, tenn, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, vitlackerad metall, möjligen Grythyttan, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, mässing, Bergboms, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅL, porslin, "Musselmalet", nr 1, Royal Copenhagen
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
NALLE, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
JOSEF FRANK, gardin/duk, linne, "Anakreon", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
PALL, Offecct, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR ANDER, kandelaber, lackerad metall, Ystad Metall, omkring 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
PETER J LASSEN, hyllmodul, Montana, 2000-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
CHANEL, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSUR, ek, sparur, Aktiebolaget sparuret, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
SOFFBORD, teak, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
DAMARMBANDSUR, Certina, 18k guld, 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 24 g
Aktuellt bud9 800 SEK
Värdering12 000 SEK
DUK, linne, sannolikt 2000-tal, ca 160 x 260 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
BORDSLAMPA/VÄGGLAMPA, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
GIOVANNI BATTISTA PIRANESI, efter, grafiskt blad, sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
LEO THAFVELIN, 3 st barstolar, Johanson Design, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, orientalisk, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
UNDERTALLRIKAR, 4 st, mässing, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KAMEROR, 4 st, Zeiss Ikon, Kodak Retina samt Brownie modell F, 1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
JENS FAGER, taklampa, "Grain", Muuto, samtida
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016), färglitografi, signerat och numrerat 2/90
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
LANVIN, scarf, siden, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
SCHATULL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
GOLVSKULPTUR, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GLAS, 12 st, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
HEE WELLING, fåtölj, "About a lounge chair", modell AAL82, Hay, Danmark, samtida
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, keramik, Ateljé Lyktan, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
KUDDFODRAL, linne och sammet, MD Home, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
PALL, Offecct, 2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, stengods, Rörstrand, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k guld, med 5 syntetiska stenar, tot vikt ca 4,4 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Neapel", Gefle
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
SIDOBORD, "DLM", design Thomas Bentzen, Hay, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVSTOL, Lammhults, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
CARL BRANDT (1871-1930), pastell, signerad
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
KIKARE, "Focus de lux", 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
BERTEL GARDBERG, 22 del, bestickuppsättning, "Triennale", Fiskars, Finland 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
LIMKNEKTAR, 6 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
LISA JOHANSSON (1879-1955), ullkonst, mongramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK