6h 57 m
NISSAN, Juke, 1,6, manuell, 112hk, 6662 mil
Aktuellt bud100 000 SEK
Värdering100 000 - 120 000 SEK
7h 02 m
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
7h 04 m
SIDOBORD, Englesson, 2000-tal
SIDOBORD, Englesson, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7h 06 m
SLAGBORD, allmoge, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 500 SEK
7h 08 m
FLASKSCHATULL, mahogny och glas, 1800-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
7h 10 m
FRÉDÉRIC SOFIA, 4 st barstolar, metall, Fermob, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
7h 12 m
OKÄND KONSTNÄR, tusch på papper, 1800-/1900-tal, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7h 14 m
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Lamino", Swedese, 1900-talets slut
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
7h 16 m
LÅDFACK, 1900-talets mitt
LÅDFACK, 1900-talets mitt
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 200 SEK
7h 18 m
STOL, "Bonaldo", Don Dolli & Pocci, Italien, 20000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 20 m
GOLVLAMPOR 1 par, mässing, "2000 Swing", Lupia Licht, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
7h 22 m
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7h 24 m
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7h 26 m
GOLVUR, allmoge, med datering 1807
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
7h 28 m
TOBAKSBURK OCH SKRIN, metall, Ystad, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 30 m
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 32 m
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs, samtida
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7h 34 m
VÄGGHYLLA, teak och bok, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 36 m
TAKLYKTA, metall och glas, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
7h 38 m
EMILE SAUDEMONT (Frankrike 1898-1967), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7h 40 m
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 42 m
HERRARMBANDSUR, guld på stål, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 44 m
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 46 m
TAKKRONA, tenn, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
7h 48 m
JOHAN BOSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1916
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7h 50 m
FÅTÖLJ, Conform, 2000-tal
FÅTÖLJ, Conform, 2000-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
7h 52 m
VÄGGUR, 1930-/40-tal
VÄGGUR, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7h 54 m
GUNGHÄST, bemålat trä, 1800-talets slut
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
7h 56 m
DAMARMBANDSUR, 2 st, guld på stål, Seiko samt Astro, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7h 58 m
VAS, porslin, Imari, Japan, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8h 00 m
VINDFLÖJEL, smide, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
8h 02 m
MATS HÖJER, färglitografi, signerad och numrerad EA
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8h 04 m
 MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser/skål, glas, Gusums Bruk, 1900-talets andra hälft, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8h 06 m
ARMBANDSUR, Tissot, stål, 1940-/50-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK
8h 08 m
JOSEF FRANK, kuddfodral, "Mirakel", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
8h 10 m
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering2 000 SEK
8h 12 m
TASSELS, 2 par, metall och textil, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8h 14 m
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
8h 16 m
PER-ÅKE BLIDEGÅRD (1929-1979), fototryck, signerat
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
8h 18 m
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
8h 20 m
SAMEDRÄKT, herr, kolt, Kautokeino, 1970-tal
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8h 22 m
SAMEDOCKA, Rovaniemi, 1970-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8h 24 m
SAMEVÄSKA, brunt skinn, dekor av silvertråd
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
8h 26 m
SCARFHÅLLARE, horn, samearbete, monogramsignerad ELS
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8h 28 m
SAMEVÄSKA, svart skinn, dekor av silvertråd
Aktuellt bud350 SEK
Värdering600 SEK
8h 30 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
8h 32 m
TORE SUNNA (1942-2006), halssmycke, sk trolltrumma, horn och trä, monogramsignerad, samt detalj till klackring
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
8h 34 m
DRÄKTBROSCH, sterlingsilver, till samedräkt, Kautokeino, Juhls
Aktuellt bud650 SEK
Värdering800 SEK