7d 11h
CHRISTIAN DIOR, solglasögon, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
BOKBAND, 13 vol, August Strindberg samlade skrifter, Bonniers förlag 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
FICKUR, sk mormorsur, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
BORD, 1800-tal
BORD, 1800-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 11h
FIGURIN, porslin, Lladro, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
VAGNSLYKTA, plåt, 1900-talets början
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
KARAFF MED PROPP, glas, möjligen Italien, sannolikt 1960-/70-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
ULRIKA HYDMAN VALLIEN, 4 del, glas, Kosta Boda
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
VAS OCH SKÅL, 2 del, stengods, sannolikt sent 1900-tal, monogramsignerade EH
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
HERMÈS, scarf, siden, "Azulejos", design Catherine Baschet 1992
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
7d 11h
KOPPARSTICK, gravör Jean Jacques Avril, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
RINGAR, 2 st, förgyllt silver med granater, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
AXEL KNIPSCHILD (1946-1983), skulptur, signerad och daterad 1975
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 11h
CLASSIC, kappa, dam, ull och päls, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 11h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
VAS, keramik, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
JOHAN AHLBÄCK (1895-1973), tusch, signerad
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
7d 11h
ÖVERHANDSFRÄSAR, 2 st, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
SPEGEL, förgylld och bronserad, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
PENNSTÄLL, silver, 1944, tot vikt ca 866 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
7d 11h
ANTONIO CITTERIO, kontorsstol, ID trim, Vitra, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
FICKUR, silver, dam, 1800-tal, samt 2 klockkedjor gulmetall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
FRÉDÉRIC SOFIA, 3 st barstolar, metall, "Luxembourg", Fermob, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
7d 11h
OSCAR REUTERSWÄRD, färglitografi, signerat och numrerat 29/190
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad S Lundell -32
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
ÖVERKAST, Engel, sidenbrokad, ca 85 x 195 cm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
BOREK SIPEK, kandelaber, försilvrad metall, Driade Kosmo, formgiven 1988
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 11h
VÄGGUR, valnöt, pendelur, tidigt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
ISKOS-BERLIN, stol, "Fiber armchair", Muuto, samtida
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
ERIK HÖGLUND, skål, glas, 1900-talets andra hälft, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
ORIENTMATTA, old, figural, silkeinslag, ca 105 x 64 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 11h
LOCKURNOR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
VÄRJA OCH STICKERT, stål, sannolikt 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
7d 11h
SPEGEL SAMT SPEGELLAMPETTER, 1 par, tenn, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
KIKARE, Ocean Antiflex, 8 x 40, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 11h
FÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
FÅTÖLJER, 1 par, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 11h
ERIK BOËTHIUS (1897-1970), olja på duk, signerad och daterad 1935
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
GOLVLAMPA, vitlackerad metall, Aneta, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
MAY K LÉON (född 1947), färglitografi, signerat och numrerat 46/190
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 11h
ORIENTMATTA, galleri, Bochara, old, ca 80 x 292 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 11h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 11h
FIGURIN, porslin, Royal Dux, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 11h
LIMKNEKTAR, 5 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
7d 11h
SCHIMMEL, flygel, Tyskland, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
7d 11h
HYLLSYSTEM, 2 sektioner, "Altavoz", Karl Andersson & Söner, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK