8d 0h
TRÄDGÅRDSBORD, metall, "Romane", Fermob
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 0h
BERTIL VALLIEN, vas, glas, Boda Åfors, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
GOLVLAMPOR, 1 par, metall, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 1h
SKÅLAR OCH SKÅLFAT, 3 st, glas, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
FICKUR, silver, Omega, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
8d 1h
LEIF AHRLE (född 1943), glasmålning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
TAKLAMPA, "Elements", Note Design Studios, Zero
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 1h
SALONGSBORD, empirestil, 1800-tal, skiva av kalksten
Startbud200 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
8d 1h
CHRISTIAN DIOR, slipsnål, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
RINGAR, 2 st, metall, med blå samt röda stenar, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
Startbud200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
8d 1h
VÄGGRELIEF, gjutjärn, Husqvarna, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
MORTEL MED STÖT, malm, sannolikt tidigt 1900-tal, större modell
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
KRUS, Höganäs, 2 l, 1900-tal
KRUS, Höganäs, 2 l, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
MANSCHETTKNAPPAR, 4 par, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 1h
ANDERS OLSON (1880-1955), olja på pannå, signerad och daterad - 44
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 1h
DAMARMBANDSUR, silver och vitmetall, art déco, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
JORDGLOB, 1900-talets mitt
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 1h
ARMBAND, 18k guld, vikt ca 20,6 g
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering12 000 - 14 000 SEK
8d 1h
ARMBANDSUR, Certina, Blue Ribbon, automatisk, guld på stål, 1960-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 1h
JOHAN CARPNER, taklampa, "Beam", Zero, 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 1h
GÖRAN WÄRFF, 32 del, servisdelar, kristall, "Silvia", Orrefors, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 23h
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, med pärlor, tot vikt ca 1,8 g
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 200 SEK
8d 23h
MEKANISK LEKSAK, plåt, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 23h
PÄRLCOLLER, odlade pärlor, lås 18k guld
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 23h
INGE PETTERSSON (född 1944), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
8d 23h
FAT, 2 st, stengods, Upsala Ekeby, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 23h
ARMBAND, 18k guld, med berlocker, tot vikt ca 15,5 g
Aktuellt bud7 800 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
8d 23h
TAKPLAFONDER, 1 par, trä och glas, 1900-talets slut
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
VAS, stengods, Raus, 1986
VAS, stengods, Raus, 1986
Aktuellt bud150 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
GULDSMYCKEN, 10 del, 18k guld, tot vikt ca 13,2 g
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering7 000 - 8 000 SEK
9d 0h
ÖLGÅS, trä, 1900-tal
ÖLGÅS, trä, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
GUNNAR NYLUND, fat, keramik, "Eterna", Rörstrand
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
GOLVLAMPA, keramik, sannolikt 1970-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 0h
SOCKER OCH GRÄDDKANNA, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen, nr 1112 samt 1031
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 0h
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 0h
SAMI KALLIO, 4 st, stolar, "Y5", Hans K
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 0h
KJELL ENGMAN, kanna, glas, "Bon Bon", Kosta Boda, osignerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
HALSKEDJA, 18k guld, vikt ca 5,9 g
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering3 500 SEK
9d 0h
SAMI KALLIO, 3 st, barstolar, "Y5", Hans K, samtida
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 0h
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
VÄGGHYLLA, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 0h
VÄGGLAMPETTER, 1 par, gjutjärn, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 0h
BREVKNIV, mässing, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 0h
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 0h
PIEDESTAL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering500 SEK