Slutpris26 000 SEK
Värdering30 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt England, 1800-talets mitt, otydligt signerad
Slutpris4 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris13 000 SEK
Värdering15 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, 6 st stolar, "Eames plastic chair", för Vitra, 2013
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
COBRA 1973, Dan-Graphique, 1973, med 7 färglitografier av Karel Appel, Pierre Alechinsky, Egill Jacobsen, Carl-Henning Pedersen, Christian Dotremont, Asger Jorn och Corneille, numrerade 102/150
Slutpris24 000 SEK
Värdering25 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, sannolikt Nordiska Kompaniet
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
CAFÈSTOLAR, 8 st, "Bryggeristolen", Grythyttan, 19/2000-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris4 000 SEK
Värdering6 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, "Silver Moon", hänge, sterlingsilver, Nils Westerback, Helsingfors 1971
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
JOSEF FRANK, bordslampa, mässing, modell 2552-2, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
BESTICK, 7 del, silver, tot vikt inkl knivar ca 440 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
SERVERINGSBESTICK, 5 del, silver, tot vikt ca 150 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
MATSKEDAR, 3 st, silver, tot vikt ca 175 g
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RING, 18k vitguld, med pärla och vita stenar, tot vikt ca 2,9 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
ASSIETTER, 10 st, keramik, Gefle, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
PIANODRAGSPEL, Marinucci Receneti, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, snurrfåtölj, ''Rondino'', Swedese, 2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
MÄRKLIN, 8 st passagerarvagnar
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, lok, 100 801-0, Tyskland
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, 6 st passagerarvagnar
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
MÄRKLIN, 13 st godsvagnar
MÄRKLIN, 13 st godsvagnar
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
MÄRKLIN, lok, DVM ML 003 Henschel
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
MÄRKLIN, lok, V60 026, Tyskland
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
MÄRKLIN, lok, 221120-9, Tyskland
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
MÄRKLIN, tanklok, 64236, Tyskland
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
MÄRKLIN, 3 st passagerarvagnar
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MÄRKLIN, 10 st godsvagnar
MÄRKLIN, 10 st godsvagnar
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BRICKA, porslin och vitmetall, Rörstrand, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
LEKSAK, plåt, Corgi, 1900-talets andra hälft
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
PALL, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TAKLAMPA, kristall och koppar, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGKROKAR, 13 st, "The Dots", formgiven av Tveit & Tornøe för Muuto
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPA, mässing och kristall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGBORD, 1900-talets början
SÄNGBORD, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
SNURRSTOL, Offecct, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, 1900-/2000-tal
SPEGEL, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGUR, teak, Wehrle, 1950-/60-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
GUNNAR ANDER, ljusstake, metall, Ysta Metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
PLÅTBURKAR, 4 st, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
KARAFF, glas, Kosta Boda
KARAFF, glas, Kosta Boda
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
BORDSSPEGEL, patinerad metall, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
DAMARMBANDSUR, Seiko, guld på stål
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
RINGAR, 3 st, 18k guld, tot vikt ca 6 g
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK