SKÅL PÅ FOT, keramik, SIA, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering200 SEK
RING, 18k guld, med briljantslipad diamant och rubiner, tot vikt ca 5,6 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 500 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, glas, "Kantarelli", Iittala, Finland
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SCHACK OCH BRIDGESPEL, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, 18k guld, sannolikt Uno A Erre, tot vikt ca 5,8 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
ORIENTMATTA, ca 296 x 199 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GOLVLAMPA, uplight, Aneta, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JACKA, dam, Boomerang, strlk L, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
KAPPA, dam, Jobis, strlk 38
KAPPA, dam, Jobis, strlk 38
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
ALVAR AALTO, vas, glas, "Savoy", Ittala, formgiven 1936, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
TAKPLAFOND, glas och patinerad mässing, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
MATTA, galleri, Marocko, ull, ca 280 x 88 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
RULLATOR, Dolomite, "Yas 600", 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
RULLATOR, Volaris, S7 Smart, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KABINVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 SEK
PORTFÖLJ, brunt skinn, Cavalet, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
RESVÄSKA, Samsonite, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
VÄSKA, Andersen, "Dramaten", 2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
KORGAR, 3 st, större modell, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, Herstal, "Tentacle lamp", 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TAKPLAFOND, glas och vitmetall, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar AEH 1939
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
LÄNKAR, 18k guld, till armbandsur, tot vikt ca 10 g
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris5 600 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering300 SEK
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
STÖVLAR, 1 par, Ugg, strlk 40
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
SKOR, 1 par, Ugg, strlk 40
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
GUCCI, väska, på hjul, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
STÖVLAR, 1 par, dam, Lodi, strlk 38,5
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
VICO MAGISTRETTI, stol, "VICOSOLO", Fritz Hansen, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVBORDSLAMPOR, 1 par, grålackerad metall, Luxo, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
LOCKURNA OCH YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
JOSEF FRANK, väska, mönster "Under ekvatorn", Firma Svenskt Tenn, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
CALO COLOMBO, 5 st stolar, "My Chair", Guzzini, Italien, 2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
FICKUR, 2 st, bla Tidéna, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SJAL, Davida, 100% kashmir, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
ANNE NILSSON, skål, glas, "Zenith", Orrefors
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, trä, 1900-/2000-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK