SKOR OCH STRUMPOR, 1800-talets första hälft, bla märkta M Brahe
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, vägglampor, 3 st, V 149/3, 1960-/1970-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
EFVA ATTLING, halsband, sterlingsilver, "Mother Earth Pendant"
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
HANS-AGNE JACOBSSON, 1 par vägglampor, V 149/3, 1960-/1970-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
DAMARBETSBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
NICLAS HOFLIN, golvlampa, "Arkipelag Twin", för Rubn
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
EDWARD BARBER OCH JAY OSGERBY, 6 st stolar, "Tip Ton" för Vitra
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Markströms Guldsmeds Ab K G, år 1960
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
PAOLO RIZZATTO, bordslampor, 1 par, "Costanza", Luceplan, Italien
Slutpris4 800 SEK
Värdering1 200 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
FIGUR, med belysning, plast, 1900-tal, michelingubbe
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
BØRGE MOGENSEN, 1 par karmstolar, för AB Karl Andersson & Söner
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 3 st, etsningar, otydligt signerade
Slutpris250 SEK
Värdering1 000 SEK
MICHAEL KORS, solglasögon, "Jemma", bruna skalmar med gulmetall
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
JUSSI TAIPALEENMÄKI, kvinna med konstnär, färglitografi
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
PÄRLCOLLIER, 1900-talets mitt, lås av silver med vita stenar
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK