ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, med snäckskalskaméer
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
DAMARMBANDSUR, 3 st, stål, Citizen, Edox samt Skagen, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SIGILLHÄNGE, silver, med svart ograverad sten
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
NILS STRINNING, vägghylla, String
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
ÖRHÄNGEN, 3 par, 18k guld, med odlade pärlor och vita stenar, tot vikt 8,9 g
Slutpris2 800 SEK
Värdering3 500 SEK
BESTICK, 18 del, silver tot vikt exkl knivar 423 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
BERTIL VALLIEN, 4 st, vaser och skålar, glas, Artist Collection, Kosta Boda, signerade
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
DRYCKESHORN, nysilver och horn, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, bronserad metall, 1900-talets mitt
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
BJÖRN WIINBLADH, 2 st väggfat, porslin, Nymölle Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering200 SEK
SERVISPORSLIN, 77 del, "Shanghai", Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
VAS, glas, sannolikt Italien 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
GRAFISKA BLAD, 4 st, bl a Lars Norrman
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
SVEN LIDBERG (1929-2009), färglitografi, signerad och numrerad 192/280
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
ILSE CRAWFORD, dagbädd, "Sinnerlig", IKEA, formgiven 2016
Slutpris3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
SERIEALMBUM, 5 st, Hergé, "Johan, Lotta och Jockos äventyr"
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGFONTÄN, brons, tidigt 1900-tal, Herman Bergmans konstgjuteri
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
LISA LARSON, väggrelief, stengods, Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
ILLIAN MILIANOV, 6 st karmstolar, ORT, "Seat Table", 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SIGVARD BERNADOTTE, badrumslampa, porslin och glas, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Miranda of Sweden, 1900-talets slut
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TIGER OF SWEDEN, skepparkavaj, herr, strlk M
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, smide, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
SVANTE BERGH (1885-1946), olja på duk, signerad och daterad Paris 26
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
MORTEN VOSS, "Flightdeck", soffbord, Voss Co Living
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, glas, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HYLLMODULER, 1 par, 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
SAMLING TEKNISKA MÄTINSTRUMENT, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
YTTERFODER, 2 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
TAKKRONA, gustaviansk stil, större modell, 1900-/2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
BÄNK, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
TINTIN, 6 st seriealbum, Hergé, samtliga 1:a upplagor
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
TINTIN, 8 st seriealbum, Hergé, varav 3 st 1:a upplagor
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
SERVISPORSLIN, 16 del, porslin, "Pallas", Berit Ternell, Gefle, 1950-/60-tal
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
FIGUR, trä, dalatupp, 1900-talets mitt
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
PÄLSJACKA OCH SCARF, Grünstein, FInland, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BARPALLAR, 4 st, Offecct, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
ORIENTMATTA, Nahavand, old, ca 295 x 170 cm
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
JENS JUUL EILERSEN, fotpall, enligt uppgift inköpt 2019
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
DALAHÄSTAR, 12 st, skuret trä, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, p & p ljus ab, 1980-/90-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SIDOBORD, 1 par, Lammhults, 1996
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, Söderbergs, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LEIFON WIDLUND (1914-2004) olja på duk, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK