1
8d 10h
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
8d 10h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 10h
VAS, keramik, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
ÖVERHANDSFRÄSAR, 2 st, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
PENNSTÄLL, silver, 1944, tot vikt ca 866 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 10h
ÖVERKAST, Engel, sidenbrokad, ca 85 x 195 cm
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 10h
SPEGEL SAMT SPEGELLAMPETTER, 1 par, tenn, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 10h
KIKARE, Ocean Antiflex, 8 x 40, Japan, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 10h
FIGURIN, porslin, Royal Dux, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 10h
LIMKNEKTAR, 5 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
8d 10h
SKÅL, porslin, "Musselmalet", nr 1, Royal Copenhagen
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 11h
DUK, linne, sannolikt 2000-tal, ca 160 x 260 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 11h
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
8d 11h
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 11h
UNDERTALLRIKAR, 4 st, mässing, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 11h
SCHATULL, 1800-tal
SCHATULL, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 11h
GOLVSKULPTUR, skuret trä, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 11h
KUDDFODRAL, linne och sammet, MD Home, 2000-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
8d 11h
KIKARE, "Focus de lux", 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
8d 11h
LIMKNEKTAR, 6 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering800 SEK
9d 10h
BORDSRAMAR, 1 par, mässing, för fotografier, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
9d 10h
GOLVSTATIV, till vinkylare, nysilver, sannolikt 1900-talets fösta hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 10h
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 10h
BRICKA, nickel och glas, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 10h
IKEBANAS, 3 st, metall, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 10h
FÅRSKINN, 3 +3 st, bla Åhléns, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 10h
FÖRVARINGSKÄRL, lackarbete, orientaliskt, sannolikt sent 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 10h
BONBONJÄR, tenn, Nordiska Juvelaktiebolaget, Stockholm 1933
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 11h
KRUS, 2 st, stengods, Höganäs, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 11h
TOBAKSBURK, björk, 1800-tal
TOBAKSBURK, björk, 1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 11h
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 11h
BORDSLAMPA, opakglas, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 11h
BESTICK, 16 del, rostfritt stål, Charles Menière Thiers, Frankrike, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
10d 9h
VAS, stengods, Danmark, 1900-talets andra hälft, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 10h
PLÄD, fuskpäls, Newport, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 10h
FIGUR, wienerbrons, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
10d 10h
ACCESSOARER OCH SKED, tenn, horn och läder, sameslöjd, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 10h
JULGRANSFOT, glas, "Mignon", Bulach, Schweiz
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 10h
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
SAMEARBETE, trä, ben och skinn, kajak, sannolikt sent 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 11h
FISKBESTICK, 18 del, nysilver, GAB, 1900-tal
Aktuellt bud150 SEK
Värdering300 SEK
10d 11h
CARINA SETH ANDERSSON, vas, "Pallo", Skruf Glasbruk, signerad "Skruf CSA"
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 11h
SERVETTER, 12 st, linne, med monogram W i vitbroderi, sannolikt 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 11h
DANIEL ARROYO & ULLA BOSTRÖM, skål, glas, signerad och daterad 2001
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 9h
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 9h
TOBAKSBURK, 1800-tal
TOBAKSBURK, 1800-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
KERSTIN TILLBERG, 6 espressokoppar med fat, keramik, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 SEK
11d 10h
VÄLLINGKLOCKOR, 3 st, malm, bla "Fröjdefull jul", Mora, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK