1
8h 06 m
FLASKSCHATULL, mahogny och glas, 1800-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
8h 26 m
TOBAKSBURK OCH SKRIN, metall, Ystad, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8h 50 m
VÄGGUR, 1930-/40-tal
VÄGGUR, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8h 58 m
VINDFLÖJEL, smide, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud350 SEK
Värdering800 SEK
9h 02 m
 MILAN VOBRUBA, 3 st, vaser/skål, glas, Gusums Bruk, 1900-talets andra hälft, signerade
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9h 10 m
TASSELS, 2 par, metall och textil, orientalisk stil, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9h 12 m
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
9h 16 m
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 24 m
SCARFHÅLLARE, horn, samearbete, monogramsignerad ELS
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9h 28 m
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
9h 30 m
TORE SUNNA (1942-2006), halssmycke, sk trolltrumma, horn och trä, monogramsignerad, samt detalj till klackring
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
1d 8h
AMI KATZ, vas/ljuslykta, glas och mässing, "Fanny", Klong, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 8h
TEKANNA, tenn, 1800-/1900-tal
TEKANNA, tenn, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 8h
UTSTÄLLNINGSAFFISCH, uppsänd på pannå, sannolikt 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 8h
DOCKOR, 9 st, porslin, 1900-tal, bla Annette Himstedt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
1d 8h
CHRISTER WIDE, 8 del, drinkset, tenn, Kolmården, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
1d 9h
TVINGAR, 15 st, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
1d 9h
SKÅL OCH VASER, 6 del, glas, Reijmyre, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
1d 9h
FIGURIN, biskviporslin, i form av delfiner, Kaiser, Tyskland
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 9h
VAS, kalksten, 1900-tal, större modell
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 9h
KÄPP, trä, med alnmått, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 9h
FONTÄN, gjutjärn, 1900- talets början
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 9h
SKULPTUR, patinerad brons, sannolikt 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 9h
DALAHÄST, större modell, daterad 1983
Aktuellt bud450 SEK
Värdering600 SEK
2d 8h
MÖRTSTUGOR, 4 st, metall
MÖRTSTUGOR, 4 st, metall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 8h
TOMAS HELLSTRÖM, figur, keramik, Nittsjö, signerad
Aktuellt bud600 SEK
Värdering500 SEK
2d 8h
BRICKA, plåt, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 8h
FIGURINER, 3 st, porslin, Bing & Gröndahl och Royal Cophenhagen, Danmark
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 8h
VASER OCH DOSOR, 5 del, cloisonné och lackarbete, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 8h
FIGURER, 8 st, sten, 1900-tal
FIGURER, 8 st, sten, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 8h
FIGURINER, 4 st, porslin, Bing och Gröndal, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 9h
MJÖLKKRUKA, rostfri, 1900-tal
MJÖLKKRUKA, rostfri, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 9h
AFFISCH, efter Marc Chagall
AFFISCH, efter Marc Chagall
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
2d 9h
ROLLATOR, Trust, 2000-tal
ROLLATOR, Trust, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 9h
KRUS, 3 st, stengods, Raus, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
2d 9h
MUMINMUGG, porslin, "Kärlek", Arabia, Finland
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
2d 9h
PLÅTBURK, Kalmar Karamellfabrik, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
2d 9h
BILMODELL, Mercedes Benz 300C, limousine, 1955, Ricko, Kina, 1900-/2000-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 8h
SALUTKANONER, 1 par, gjutjärn, Stafsjö Bruk, 1980
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 8h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 8h
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 8h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-taets första hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 8h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 9h
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 9h
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
4d 8h
GALJONSFIGUR, trä, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
4d 8h
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 9h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK