1
11h 25 m
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell _33988a_8dc6b71b2cd7063_lg.jpeg
VÄGGLAMPETTER, 1 par, bronserad metall, sannolikt 1900-talets första hälft, större modell
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
11h 27 m
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal_34131a_lg.jpeg
ARBETSSTOL, Horreds, 2000-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
11h 51 m
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt_34058a_8dc6ab78e403088_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, mässing och trä, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
11h 53 m
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg_34077a_lg.jpeg
LISA LARSON, figur, "Dora", stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
11h 57 m
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34009a_8dc6a7ff2295c05_lg.jpeg
DJUPA TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12h 01 m
SKULPTUR, glas, Wentzelholms glashytta, på lös ljussockel, 1900-/2000-tal_34220a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12h 11 m
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft_34197a_lg.jpeg
FIGUR, lergods, Jie keramik, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12h 17 m
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal_34205a_lg.jpeg
GLOBAL, knivblock, 6 delar, 2000-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering400 SEK
12h 25 m
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft _34064a_8dc6b476499c02d_lg.jpeg
SERVISPORSLIN, 21 del, porslin, "Lola" Rörstrand, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
12h 49 m
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt_34008a_8dc6b73568f3cbb_lg.jpeg
TAVELBELYSNING, mässing, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
1d 11h
VÄGGSKÅP, allmoge, Härjedalen, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud8 200 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 12h
VÄGGLYKTOR, 1 par, järn och glas, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud800 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, axelremsväska, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, plånbok och etui, 1900-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, kalenderomslag
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, handväska
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, weekendbag, "Keepall 50", Frankrike 1990
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, "Monte Carlo Jewelry Bag", smyckesskrin
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, glasögonfodral, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 13h
LOUIS VUITTON, plånbok, sannolikt 2000-tal
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 13h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 14h
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud7 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
1d 14h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 11h
VICKE LINDSTRAND, vas, glas, Orrefors, signerad
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
2d 11h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 SEK
2d 11h
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Aktuellt bud20 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
2d 11h
SMYCKESKRIN, trä, 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 11h
FIGUR, anka, läder, Dimitri Omersa och Co, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud950 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 12h
GUSUMS BRUK, 1 par kandelabrar, mässing, tidigt 1900-tal
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
2d 12h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
2d 12h
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Tage Göthlin, Tesi, 1962
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 13h
OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors, signerad Ariel nr 118-E7
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 14h
LOUIS VUITTON, kabinväska, Pegase, 2000-tal
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
3d 11h
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal_33954a_8dc6aabf82fa546_lg.jpeg
JORDGLOB, med belysning, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 11h
KISTA, 1700-talets andra hälft_34033a_8dc6b721aa25ce7_lg.jpeg
KISTA, 1700-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
3d 11h
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal_33901a_8dc6a7ca34a8e53_lg.jpeg
KAGGE, allmoge, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt_33973a_8dc6aad4004ae3e_lg.jpeg
SAMLING TÄNDSTICKOR, 1900-talets mitt
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
3d 12h
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34010a_8dc6aac50b017fa_lg.jpeg
DOSA, FAT OCH DJUP TALLRIKAR, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal_33964a_8dc6a7d20de3725_lg.jpeg
SERVISDELAR, 7 del, lergods, enligt uppgift Afrika 1950-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
3d 12h
ASK, tenn, 1900-tal_33923a_8dc6a7cc2a79c28_lg.jpeg
ASK, tenn, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal_33965a_8dc6a7d2a8595ae_lg.jpeg
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
LJUSSTAKAR. ett par, trä och mässing, 1900-talets första hälft_34217a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering300 SEK
4d 11h
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell_33937a_8dc6a7dc65cc990_lg.jpeg
SKÅLFAT, lergods, 1800-/1900-tal, större modell
Aktuellt bud300 SEK
Värdering600 SEK
4d 11h
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal_33914a_8dc6a7dd0130ac1_lg.jpeg
PLUNTA OCH SNAPSGLAS, 10 del, glas, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
4d 11h
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal_34134a_lg.jpeg
BRASVERKTYG, smide, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 11h
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft _34069a_8dc6b72adc58ec1_lg.jpeg
BORDSLAMPA, mässing, etikettmärkt W Decor, sannolikt 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 12h
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal_33912a_8dc6b48697036b7_lg.jpeg
PELARFOT, gjutjärn, till cafébord, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
4d 12h
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad _33957a_8dc6a7d779cb0c9_lg.jpeg
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Argenta, Gustavsberg, 1900-talets mitt, signerad
Aktuellt bud350 SEK
Värdering500 SEK