1
4h 16 m
VÄGGHYLLA, teak och bok, 1950-/60-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
4h 50 m
JOSEF FRANK, kuddfodral, "Mirakel", Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud650 SEK
Värdering600 SEK
1d 3h
LISA LARSON, figur, stengods, "Charlotta", ur serien ABC-flickorna, Gustavsberg
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 3h
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 3h
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Fenix", Keramikstudion Gustavsberg, signerad
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 5h
Aktuellt bud900 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 4h
LISA LARSON, figur, stengods, ur serien "Skansen", Gustavsberg, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
2d 5h
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
BOKHYLLA, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
3d 3h
GÖRAN MALMVALL, soffa, Svensk fur, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 6h
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
4d 3h
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
4d 4h
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 6h
Aktuellt bud1 300 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 3h
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 3h
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 3h
ARNE JACOBSEN, 6 st stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 3h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 3h
TAKLAMPA, metall och glas, sk Saturnuslampa, 1930-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 4h
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
5d 4h
GUNNAR NYLUND, vas, chamotte, Rörstrand, signerad
Aktuellt bud750 SEK
Värdering1 000 SEK
5d 4h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 5h
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
5d 5h
TORD BJÖRKLUND, 1 par fåtöljer, "Klinte", IKEA, 1970-tal
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
5d 6h
STIG LINDBERG, figur, stengods, Gustavsberg
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
6d 3h
STIG LINDBERG, skål, porslin, "Berså", Gustavsberg, 1960-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 4h
LISA LARSON, adventsljusstake, porslin, Gustavsberg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
6d 4h
HATTHYLLA, metall, funkis, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 5h
BRINGARE, glas, sannolikt Bengt Orup, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 5h
HARRY ALLEN, bordslampa, ”Kila”, Ikea, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 5h
SOFFBORD, mässing, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 4h
KARMSTOLAR, 1 par, industrimodell, AB Lindqvist, Motala, 1930-/40-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
7d 4h
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
SMINKBORD, teak, 1950-/60-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
7d 4h
WILHELM WAGENFELD, badrumslampa, porslin och glas, 1900-talets mitt
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 5h
LISA LARSON, figur/sparbössa, stengods, Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 5h
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
SPEGEL, teak, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 5h
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt
Aktuellt bud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 3h
BYRÅ, 1950-/60-tal
BYRÅ, 1950-/60-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 3h
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 4h
LEKSAKSBUSS, plåt, Japan, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 3h
MEKANISK LEKSAK, plåt, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 4h
GOLVLAMPA, keramik, sannolikt 1970-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 5h
STIG LINDBERG, 3 del, servisporslin, keramik, "Terma", Gustavsberg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 5h
PLÅTBURKAR, 5 st, "CACAO", 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
10d 3h
DOCKHUS, med tillhörde möbler och inredning, 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
10d 4h
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
10d 4h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
10d 4h
NALLE, 1900-talets första hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 5h
ARTHUR PERCY, vas, porslin, "Neapel", Gefle
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK