1
15h 24 m
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft _34476a_lg.jpeg
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
1d 14h
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt_33991a_8dc70e4d4551c87_lg.jpeg
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 14h
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal_34535a_lg.jpeg
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering7 000 SEK
4d 15h
SOFFA SAMT KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal _34532a_lg.jpeg
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 000 SEK
5d 15h
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g_34831a_lg.jpeg
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
5d 15h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie_34408a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
5d 15h
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk_34627a_8dc7588bba58c01_lg.jpeg
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 14h
STOP, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt ca 1 070 g_34667a_8dc7641a8b14aee_lg.jpeg
STOP, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt ca 1 070 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
6d 14h
KANDELABRAR, 1 par, brännförgylld brons och marmor, 1800-tal_34818a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, sannolikt 1800-talets första hälft _34810a_lg.jpeg
Aktuellt bud800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
6d 15h
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie_34412a_lg.jpeg
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
6d 15h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, "Medevi Brunn",ur Ikeas 1700-talsserie_34407a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, "Medevi Brunn",ur Ikeas 1700-talsserie
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
6d 15h
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal_34814a_lg.jpeg
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
6d 16h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft _34820a_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
7d 15h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie_34409a_lg.jpeg
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
8d 14h
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie_34411a_lg.jpeg
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie
Aktuellt bud200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
8d 15h
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34798a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
8d 15h
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad _34839a_lg.jpeg
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
9d 14h
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-tal_34784a_lg.jpeg
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 15h
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram_34777a_lg.jpeg
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
9d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal_34718a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
9d 15h
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie_34405a_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
9d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal_34601a_8dc74d70d514ccd_lg.jpeg
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
10d 15h
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal_34809a_lg.jpeg
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
10d 15h
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft _34812a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
11d 14h
BORDSLAMPSFOT,  mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk_34802a_lg.jpeg
BORDSLAMPSFOT, mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 15h
BORDSPENDYL, trä, Eduard Engelbrechten, Stockholm (verksam 1815-1845), empire, 1800-talets första hälft _34841a_lg.jpeg
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
11d 15h
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal_34797a_lg.jpeg
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
11d 15h
 FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie_34410a_lg.jpeg
FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
11d 15h
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790_34834a_lg.jpeg
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Startbud200 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK