- KlassisktRensa filter
SKÅLAR PÅ FOT, 1 par, kristall, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
SPEGEL, förgylld och bronserad, sannolikt 1800-talets mitt
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
VITRINSKÅP, rokokostil, ek, 1800-tal
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering7 000 SEK
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering7 000 SEK
ABRAHAM SUNDSTRÖM (verksam 1790-1798), Västerås 1795, vikt ca 374 g
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur IKEA:s 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
MARTIN ARTEDIUS (tenngjutare i Norrköping 1800-1808), ljusstake, tenn, sengustaviansk
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
STOP, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt ca 1 070 g
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
Aktuellt bud800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur IKEA:s 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 1 par, "Medevi Brunn",ur Ikeas 1700-talsserie
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
KONSOLBORD, sengustaviansk stil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, förgylld brons, 1800-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJ med FOTPALL, "Medevi Brunn", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
STOLAR, 10 st, "Hallunda", ur Ikeas 1700-tals serie
Aktuellt bud200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
TALLRIKAR, 11 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering3 000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, gjutjärn, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
MINIATYRMÅLNING, 1800-tal, i bronsram
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, barockstil, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
Aktuellt bud1 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
BORDSLAMPSFOT, mässing, empirestil, sannolikt Gusums Bruk
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering7 000 - 9 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, brons, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering4 000 SEK
FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-talsserie
Startbud200 SEK
Värdering1 200 SEK
KAKELUGN, fajans, Stockholm, ca 1790
Startbud200 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK