- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter
VASER OCH DOSOR, 5 del, cloisonné och lackarbete, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TERRIN, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1800-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
BLUS, siden, orientalisk, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, kinesisk stil, Petersens, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
FIGURER, 5 st, keramik, orientaliska, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
LOCKURNOR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, orientalisk, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
FÖRVARINGSKÄRL, lackarbete, orientaliskt, sannolikt sent 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
PORSLINSTAVLA, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
BOJAN, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FIGUR, keramik, Kina, tangstil, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
SKRIN, lackarbete, orientaliskt, sannolikt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
OKÄND KONSTNÄR, tuschlavering, Kina, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK