1
8h 43 m
VASER OCH DOSOR, 5 del, cloisonné och lackarbete, orientaliska, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
1d 7h
TERRIN, porslin, Kina, sannolikt tidigt 1800-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 9h
GOLVVAS, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 9h
VAS, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908)
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 9h
STEKFAT, porslin, tobacco leaf, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
1d 9h
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
1d 9h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
1d 9h
TULPANVASER, 1 par, porslin, Kina, 1800-tal
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
1d 9h
SKÅL, porslin, Kina, sannolikt 1800-talets första hälft
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
1d 9h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
1d 9h
RÖKELSEURNA, glaserat lergods, Kina, 1800-tal eller äldre
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 9h
TERRINER MED FAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
1d 9h
SNUSFLASKOR, 11 st, glas, glas och horn, orientaliska, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 8h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 8h
FIGUR, lergods, Kina, Ming
Aktuellt bud850 SEK
Värdering1 500 SEK
2d 8h
SKÅL, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud650 SEK
Värdering3 000 SEK
2d 10h
BOJAN MED LOCK, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Aktuellt bud1 900 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
4d 9h
STEKFAT, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 500 SEK
5d 9h
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Aktuellt bud250 SEK
Värdering1 500 SEK
6d 8h
BLUS, siden, orientalisk, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
6d 9h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, kinesisk stil, Petersens, 1900-/2000-tal
Aktuellt bud250 SEK
Värdering800 SEK
7d 7h
FIGURER, 5 st, keramik, orientaliska, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
7d 9h
STEKFAT, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 8h
ASSIETTER, 4+1 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
8d 8h
LOCKURNOR, 2 st, porslin, Kina, sannolikt 2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 9h
BORDSLAMPA, orientalisk, porslin, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
9d 8h
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
9d 8h
FÖRVARINGSKÄRL, lackarbete, orientaliskt, sannolikt sent 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 9h
SKÅLFAT, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 8h
VAS, porslin, Kina, sannolikt 1800-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
10d 9h
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
VAS, Kina, porslin, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 8h
BORDSLAMPA, porslin, Kina, 1900-tal
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 8h
PORSLINSTAVLA, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 8h
YTTERFODER, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering800 SEK
12d 8h
Aktuellt bud200 SEK
Värdering500 SEK
12d 8h
BOJAN, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
12d 9h
FIGUR, keramik, Kina, tangstil, sannolikt 1900-tal
Aktuellt bud500 SEK
Värdering2 000 SEK
12d 9h
SKRIN, lackarbete, orientaliskt, sannolikt 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
12d 9h
OKÄND KONSTNÄR, tuschlavering, Kina, sannolikt 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK