1
8h 45 m
SKÅL, silver, GAB, 1919, vikt ca 405 g
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
9h 15 m
FICKUR, sk mormorsur, silver, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9h 17 m
RING, sterlingsilver och tigeröga, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9h 39 m
SMYCKESSET, 4 del, silver och bärnsten, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud550 SEK
Värdering600 SEK
1d 8h
LOCKSKÅL, silver, CG Hallberg, Stockholm 1905, vikt ca 492 g
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
1d 9h
THERESIA HVORSLEV, collier, sterlingsilver, Mema 1984
Aktuellt bud800 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 9h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, Gewe 1966, tot vikt ca 960 g
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
1d 9h
BROSCH, förgyllt silver, med skuren snäckskalskamé, svensk stämplar OAE 1920
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 500 SEK
1d 10h
BÄGARE, silver, GAB, Stockholm 1902, vikt ca 353 g
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
1d 10h
STRÖSOCKERSKÅLAR MED LOCK, 1 par, silver, stämplade BE, Göteborg 1908, tot vikt ca 1 270 g
Aktuellt bud6 600 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
2d 9h
VAS, silver, Stockholm 1954, vikt ca 365 g
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
2d 10h
BORDSSURTOUT, silver och glas, England, sannolikt 1800-talets andra hälft
Aktuellt bud850 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 8h
KAFFESERVIS, 3 del, silver, MW Rothoff 1921, tot vikt ca 1 090 g
Aktuellt bud6 200 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
3d 8h
KAFFEKANNA, silver, WBJ England, vikt ca 775 g
Aktuellt bud6 400 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 9h
TAPIO WIRKKALA, hänge med halskedja, sterlingsilver, "Äpple / Omena", Finland 1975
Aktuellt bud2 600 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 10h
WIWEN NILSON, armring, sterlingsilver, Lund 1967
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 10h
MARGRETE SANDSTRÖM, hänge med kedja, sterlingsilver, Linköping, med odlad pärla
Aktuellt bud550 SEK
Värdering1 500 SEK
4d 8h
ARMBAND, 2 st, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud250 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
MOCCASKEDAR SAMT SOCKERTÅNG, 13 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 113 g
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
4d 8h
RING OCH MANSCHETTKNAPPAR, silver, 1900-talets andra hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 8h
BÄRNSTENSSMYCKEN, 6 del, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
4d 9h
MANSCHETTKNAPPAR OCH RING, silver, bla 1900-talets mitt
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 9h
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, "Haga", Skandia, 1940, tot vikt ca 170 g
Aktuellt bud800 SEK
Värdering1 200 SEK
5d 8h
BROSCH OCH HÄNGE, silver, med skuren bärnsten, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud500 SEK
Värdering800 SEK
5d 8h
ARMBAND, silver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud450 SEK
Värdering500 SEK
6d 8h
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 8h
TEKANNA, silver, England, vikt ca 435 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
6d 8h
SKÅL MED HÄNKEL, silver, England, vikt ca 216 g
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
6d 8h
LONGINES, fickur, silver, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
6d 8h
SILVERSMYCKEN, bla enstensring, manschettknappar mm
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
6d 10h
DAMARMBANDSUR, silver och vitmetall, art déco, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 8h
SERVERINGSBESTICK, 2 del, silver, 1900-tal, tot vikt ca 101 g
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 8h
KAFFESKEDAR, 8 st, silver, Danmark, tot vikt ca 157 g
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
7d 9h
RING, silver, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
7d 9h
BESTICK, 12 del, silver, modell Olga, GAB bla 1978, tot vikt inkl knivar ca 769 g
Startbud200 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 8h
NIELS ERIK FROM, armaring, sterlingsilver, med bärnsten, Danmark, 1900-talets andra hälft
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
8d 8h
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, silver, med pärlemo, 1900-talets andra hälft
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
8d 8h
FICKUR, sk mormorsur, silver, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 8h
PENNSTÄLL, silver, 1944, tot vikt ca 866 g
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
8d 8h
FICKUR, silver, dam, 1800-tal, samt 2 klockkedjor gulmetall
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
8d 9h
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Aktuellt bud700 SEK
Värdering1 000 SEK
8d 9h
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 8h
SKEDAR, 9 st, silver, 1958, total vikt ca 246 g
Aktuellt bud600 SEK
Värdering2 000 SEK
9d 8h
COLLIER, bla safirer, sannolikt sent 1900-tal
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 000 SEK
9d 9h
SAMLING ÖRHÄNGEN, 21 par, bla silver och brons Kalevala, 1900-/2000-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
9d 9h
FICKUR, dam, silver, 1900-talets början
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 9h
GRÄDDKANNA, silver, England, sannolikt 1800-tal, vikt ca 95 g
Aktuellt bud250 SEK
Värdering600 SEK
10d 9h
GRÄDKANNA, silver, K Anderson, Stockholm 1926, vikt ca 87 g
Aktuellt bud550 SEK
Värdering500 SEK