- MåleriRensa filter
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
KARL AXEL PEHRSON (1921‑2005), akryl på duk, signerad
Aktuellt bud27 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, målning på siden, Kina, Qingdynastin, 1700-/1800-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 15 000 SEK
GÖSTA ADRIAN-NILSSON (1884-1965), olja på pannå. signerad och daterad 53
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
HANNA PAULI (1864-1940), tillskriven, olja på pannå, osignerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Aktuellt bud5 400 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
REINHOLD LJUNGGREN (1920-2006), olja på pannå, signerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
UNO VALLMAN (1913-2004), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud11 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
SIXTEN FAGER (1920-2010), olja på duk, signerad
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
JENNY NYSTRÖM (1854-1946), olja på duk, signerad och daterad Klubben 1910
Aktuellt bud14 500 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
AUGUST JERNBERG (1826-1896), olja på duk, signerad
Aktuellt bud7 000 SEK
Värdering12 000 - 15 000 SEK
OLOF HERMELIN (1827-1913), olja på duk, signerad
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
LARS LERIN (född 1954), olja på duk, monogramsignerad och daterad 80
Aktuellt bud15 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 86
Aktuellt bud8 000 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
LARS LERIN (född 1954), vykort med akvarell, signerat
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
LARS LERIN (född 1954), akvarell, signerad och daterad 1987
Aktuellt bud15 000 SEK
Värdering15 000 - 18 000 SEK
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, pastell på papper, uppfodrad på duk, troligen 1800-talets första hälft
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
ANDERS EKLUND (1737-1802), tillskriven, olja på duk, osignerad
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, otydligt signerad, daterad à tergo 1957
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
MIKAEL KIHLMAN (född 1953), akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
EINAR PALME (1901-1993), olja på pannå, signerad och daterad 1945
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, 1900-tal, otydligt monogramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, pastell, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
FRANS GARD (1892-1978), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
TORALF JERGILL (1900-1995), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
TORVALD RYGAARD (1871-1939), olja på duk, signerad och daterad 1924
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
BROR JÖNSSON (född 1931), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad Kai Hill samt daterad 53
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
JOHAN OSSIAN ANDERSSON (1889-1975), olja på duk, signerad och daterad 1928
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
KAJ PIEHL (1921-2000), album med blyertsskisser och reseskildringar, datering 77
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
BRITA NORDENCREUTZ (1899-1982), olja på duk, signerad och daterad 45
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, monogramsignerad GW
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
JOHAN AHLBÄCK (1895-1973), tusch, signerad
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad S Lundell -32
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
LISA JOHANSSON (1879-1955), ullkonst, mongramsignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK