1
15h 19 m
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Aktuellt bud34 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
15h 47 m
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
16h 37 m
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
17h 13 m
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 15h
OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad
Aktuellt bud900 SEK
Värdering4 000 SEK
1d 15h
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 15h
Aktuellt bud62 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
1d 16h
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
1d 16h
EINAR JOLIN (1890-1976), olja på pannå, signerad och daterad 1940
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
1d 16h
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
1d 16h
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
3d 15h
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56_34124a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
3d 15h
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55_34173a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
4d 14h
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad_34165a_lg.jpeg
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
4d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad_34177a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 14h
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad och daterad 2012_34266a_8dc70c5ecb0afb0_lg.jpeg
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
BROR EDVIN "GORTHE" PERSSON (1884-1953), olja på duk, signerad_34487a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad JC Lind, 1900-talets första hälft_34477a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
5d 15h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), 3 st, blyerts, signerade och daterade bla 76_34116a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
6d 14h
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad_34235a_lg.jpeg
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 14h
OIDENTIFIERAD KOSNTNÄR, 2 st, olja på duk resp pannå, 1900-talets andra hälft, signerade M Stening_34522a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
6d 15h
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad _34128a_lg.jpeg
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 14h
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972_34460a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
7d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Therese Roger 1886_34306a_8dc70ccf20bbc67_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
7d 15h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76_34533a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
7d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell_34431a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
8d 15h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad _34307a_8dc70ccdb7b8fca_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 14h
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal_34455a_lg.jpeg
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
9d 14h
 MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad samt daterad -08_34264a_8dc70c610f3c1a5_lg.jpeg
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad samt daterad -08
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
9d 15h
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad _34489a_lg.jpeg
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
9d 15h
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), kolteckning, signerad och daterad 75_34268a_8dc70c7c8964529_lg.jpeg
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), kolteckning, signerad och daterad 75
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
9d 15h
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 75_34534a_lg.jpeg
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
11d 14h
VEIKO AALTONA (1910-1990), olja på duk, signerad och daterad -64_34267a_8dc70c7d7c740a0_lg.jpeg
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
11d 15h
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad_34265a_8dc70c5fae712c6_lg.jpeg
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 15h
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad_34416a_lg.jpeg
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
11d 16h
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad _34428a_lg.jpeg
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK