Kortast tid kvar
- MåleriRensa filter
JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926
Aktuellt bud34 000 SEK
Värdering40 000 - 50 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad och daterad-35
Aktuellt bud5 200 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
EMILIO VEDOVA (Italien, 1919-2006), tillskriven, blandteknik, signerad
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-/1900-tal, olja på duk, signerad John Morelle
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL (1901-1948), olja på duk, signerad och daterad 36
Aktuellt bud6 800 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
MARCUS LARSON (1825-1864), olja på duk, signerad och daterad 1861
Aktuellt bud62 000 SEK
Värdering60 000 - 80 000 SEK
SEVERIN NILSON (1846-1918), olja på duk, signerad
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
EINAR JOLIN (1890-1976), olja på pannå, signerad och daterad 1940
Aktuellt bud16 000 SEK
Värdering20 000 - 25 000 SEK
GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad
Aktuellt bud30 000 SEK
Värdering30 000 - 35 000 SEK
ENRICO PRAMPOLINI (Italien, 1894-1956), kritteckning, monogramsignerad
Aktuellt bud3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
ANDERS HELLSTEN (1916-1990), olja på duk, signerad och daterad -56
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
GUNNAR LINDBERG (1915-1997), olja på pannå, signerad och daterad -55
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
BIRGER STRÅÅT (1914-2008), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad och daterad 2012
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
BROR EDVIN "GORTHE" PERSSON (1884-1953), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad JC Lind, 1900-talets första hälft
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), 3 st, blyerts, signerade och daterade bla 76
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
HANS FRITZDORF (1927-1990), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
OIDENTIFIERAD KOSNTNÄR, 2 st, olja på duk resp pannå, 1900-talets andra hälft, signerade M Stening
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ARNE LIDQVIST (1919-1975), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
NISSE ZETTERBERG (1910–1986), tusch och akvarell, signerad och daterad 1972
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad och daterad Therese Roger 1886
Startbud200 SEK
Värdering1 500 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 76
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, otydligt signerad Lundell
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, signerad G Bergström, 1900-tal
Aktuellt bud300 SEK
Värdering800 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, signerad samt daterad -08
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
GUSTAV KORT (född 1929), olja på pannå, signerad
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
GUSTAF ADOLF FAHLE (1906–1989), kolteckning, signerad och daterad 75
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
JERZY PRZYBYL (Polen, född 1943), blandteknik, signerad och daterad 75
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
VEIKO AALTONA (1910-1990), olja på duk, signerad och daterad -64
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
MONIQUE LÖFGREN-ANDERSSON, olja på duk, osignerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
HARRY CARLSSON (1913-1992), blandteknik, signerad
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
AKKE BERGLUND (född ?), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
Ändrade öppettider: 6-7/6 STÄNGT
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.