- KonstRensa filter
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på pannå, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på duk, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
EMILE SAUDEMONT (Frankrike 1898-1967), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud200 SEK
Värdering700 SEK
PER-ÅKE BLIDEGÅRD (1929-1979), fototryck, signerat
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
SAMEKNIV, halvhorn, monogramsignerad AS, 1900-tal
Aktuellt bud600 SEK
Värdering1 500 SEK
SCARFHÅLLARE, horn, samearbete, monogramsignerad ELS
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 500 SEK
TORE SUNNA (1942-2006), halssmycke, sk trolltrumma, horn och trä, monogramsignerad, samt detalj till klackring
Aktuellt bud600 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, blandteknik på duk, otydligt signerad och daterad 2021
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
ULF GRIPENHOLM (född 1943), färglitografi, signerad och daterad 1982
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
BROR LINDH (1877-1941), etsning, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
WILHELM DE GEER (1927-1984), olja på duk, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
FIGURINER, 4 st, porslin, Bing och Gröndal, 1900-tal
Aktuellt bud100 SEK
Värdering300 SEK
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
Aktuellt bud3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sannolikt 1800-tal, osignerad
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på pannå, signerad och daterad 1949
Aktuellt bud850 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
ALFRED THÖRNE (1850-1916), olja på duk, signerad och daterad 1884
Aktuellt bud4 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på duk, signerad och daterad -60
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
MÅRTEN ANDERSSON (1934-2017), färglitografi, signerad och numrerad 120/385
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
OLOF WALFRID NILSSON (1868-1956), olja på duk, signerad och daterad 1933
Aktuellt bud900 SEK
Värdering3 000 SEK
LARS LERIN, 6 st, tryckta vykort med handskrivna hälsningar, mestadels 1990-tal
Startbud200 SEK
Värdering800 SEK
LINDORM LILJEFORS (1909-1985), olja på pannå, signerad och daterad 44
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
LINDORM LILJEFORS, (1909-1985), färglitografi, signerad och numrerad 314/360
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ROLAND SVENSSON, färglitografi, signerat och daterad 1962
Startbud200 SEK
Värdering400 SEK
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerad och numrerad 117/190
Aktuellt bud500 SEK
Värdering1 000 SEK
PETER DAHL (1934-2019), uställningsaffisch, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
MIKAEL KIHLMAN (född 1953), akvarell, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering600 SEK
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
SKULPTURER, trä, i form av fåglar, 1900-tal
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering1 500 SEK
FRANS GARD (1892-1978), olja på duk, signerad
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
PETER FREUDENTHAL (född 1938), färglitografi, signerat och daterat 1983
Aktuellt bud400 SEK
Värdering1 500 SEK
ARDY STRÜWER (1939-2023), färglitografi, signerat och numrerat 22/290
Aktuellt bud200 SEK
Värdering1 200 SEK
LARS NORRMAN (1915-1979), färglitografi, signerat och numrerat 36/310
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
LEIF AHRLE (född 1943), glasmålning, signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
ANDERS OLSON (1880-1955), olja på pannå, signerad och daterad - 44
Startbud200 SEK
Värdering1 000 SEK
INGE PETTERSSON (född 1944), olja på duk, signerad
Aktuellt bud250 SEK
Värdering500 SEK
VIDE JANSON, färglitografi, signerat och numrerat 11/50
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK
KNUT NORMAN (1896-1977), olja på pannå, signerad
Startbud100 SEK
Värdering300 SEK
ÖRJAN WIKSTRÖM, (född 1948), färglitografi, signerad och numrerad 39/200
Startbud200 SEK
Värdering600 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad
Aktuellt bud200 SEK
Värdering400 SEK
JEAN ROSENGREN (1864-1965) olja på duk, signerad
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 SEK
ULF GRIPENHOLM (född 1943), litografi, signerad och daterad 1976
Startbud200 SEK
Värdering500 SEK