Börjar: 17 nov 2023 13:30Avslutas: 29 nov 2023 18:00
Selected items / 29 nov 2023
- BelysningRensa filter
ERIK HÖGLUND, golvljusstake, Kosta Boda, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
POUL HENNINGSEN, golvlampa "PH-80", Louis Poulsen, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
BORDSLAMPA, glas, Italien, sannolikt 1950-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, 1 par, glas, Italien, sannolikt 1950-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, golvkandelaber "Livets träd", smide, Boda
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 500 SEK
DIRK WINKEL, bordslampa "W127 Winkel B2" Wästberg
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, no 21, 1900-tal
Slutpris4 600 SEK
Värdering5 000 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Torshammar, 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
POUL HENNINGSEN, bordslampa, "PH 4/3", Louis Poulsen, Danmark
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK