Börjar: 17 nov 2023 13:30Avslutas: 29 nov 2023 18:00
Selected items / 29 nov 2023
- Det dukade bordetRensa filter
BIRGER KAIPIAINEN, assietter, 6 st, porslin, "Paratiisi", Arabia
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, tallrikar, 6 st, porslin, "Paratiisi", Arabia
Slutpris700 SEK
Värdering1 200 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, skålar, 4 st, porslin, "Paratiisi", Arabia
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 47 del, silver, GAB Stockholm 1938, tot vikt inkl knivar ca 2 045 g
Slutpris8 000 SEK
Värdering10 000 SEK
FISKBESTICK, 12 del, silver,GAB Stockholm bla 1938, tot vikt ca 595 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
ERIKA LAGERBIELKE, skål på fot, "Intermezzo", Orrefors
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ERIC LÖFMAN, bestickuppsättning, 47-delar silver, "Sten Sture", MGAB, 1900-talets andra hälft, vikt exkl knivar med stålblad 1270 gram
Slutpris8 600 SEK
Värdering8 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, GAB Stockholm 1906, tot vikt ca 1 014 g
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 86 del, silver, "Lillemor", T H Mathissen, Norge, 1900-tal, tot vikt inkl knivar ca 2 605 g
Slutpris7 600 SEK
Värdering9 000 SEK
BESTICKUPPSÄTTNING, 48 del, silver, modell "Olga", tot vikt ca 2 539 g
Slutpris6 400 SEK
Värdering8 000 SEK