Börjar: 29 sep 2023 16:00Avslutas: 12 okt 2023 17:00
Del av Norrköpingshem / 12 okt 2023
- KeramikRensa filter
VASER, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-tal
Slutpris11 000 SEK
Värdering1 200 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
FIGURIN, porslin, Waldemar Lindström, Rörstrand, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
VAS, porslin, Kina, sannolikt Guangxu (1875-1908)
Slutpris14 000 SEK
Värdering5 000 SEK
LOCKURNOR, 1 par, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 200 SEK
KNUD KYHN, figurin, stengods, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
THOMAS HELLSTRÖM, figur, keramik, Nittsjö, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, kaffeservis, 31 delar, "Blå Blomst", porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, matservis, 23 delar, "Blå Blomst", porslin, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK