Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
BORDSLAMPA, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, 1800-/1900-tal
Slutpris550 SEK
Värdering700 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPA, Anders Persson, Ateljé Lyktan, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
MATTI KLENELL, taklampa, "Bell", Örsjö Belysning
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
BORDSFOTOGENLAMPA, mässing, sent 1800-/tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets mitt, patinerad mässing
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKFOTOGENLAMPA, 1800-/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, mässing, jugendstil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering600 SEK
INDUSTRILAMPA, 1900-talets första hälft, Stella
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, Store Light, "Cross", 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TINE MOURITSEN, Le Klint, Danmark, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSKRONA, smide, 2000-tal
LJUSKRONA, smide, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
TAKLAMPA, Swedish modern, 1920-/30-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, "AJH.5", 1960-/70-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
VÄGGLAMPA, teak, 1950-/60-tal
VÄGGLAMPA, teak, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
ERIK HÖGLUND, ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal
GOLVLAMPA, smide, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
GOLVLAMPA, "Chorus 22", Blond Belysning
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
JONAS WAGELL, bordslampa "JWDA", Menu
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Nimbus", bordslampa, Ruben
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TAKKRONA, smide, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft, sannolikt Asea 1251
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
LJUSLYKTA, "Hurricane Gold", Skogsberg & Smart
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
TAKLYKTA, smide, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
EVA SOLO, solcellslampa "SunLight"
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
JASPER MORRISON, golvlampa, "Glo-ball", Flos, Italien
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 SEK
BORDSLAMPA, Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK