Börjar: 3 jun 2022 15:30Avslutas: 12 jun 2022 16:00

Juniauktion

Juniauktion
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
FERMOB, trädgårdsbord, "Romane"
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
BLOMBORD, Jugend, 1900-talets början
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SIDOBORD, 1950-/60-tal
SIDOBORD, 1950-/60-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, 1930-tal, bonad björk
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
KNOPPBRÄDA, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORD, Art déco, 1930-tal
BORD, Art déco, 1930-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
LOUNGESTOL, Offecct,, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, Tuve, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol "Oxford", Fritz Hansen
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
BARNFÅTÖLJER, 1 par, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
BOKHYLLOR, 1 par, 2000-tal
BOKHYLLOR, 1 par, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, omkring år 1900
SALONGSBORD, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
SALONGSBORD, nyrokoko, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
NILS GAMMELGAARD, herrbetjänt, "Järpen", svartlackerad metall
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SOFFBORD, acaciaträ, samtida
SOFFBORD, acaciaträ, samtida
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
JAMIE HAYÓN, 1 par, stolar "Piña", Magis, Italien
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
ANKI GNEIB, soffbord, "Potomac", Horreds
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
ARBETSSTOL, Martela, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
JORGE PENSI, 3 st karmstolar, "Ara", Pedrali, Italien, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
NORM ARCHITECTS, ett par, piedestaler, Menu, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ISKOS-BERLIN, karmstol, Muuto, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
SOFFA, Ihreborn, 2000-tal
SOFFA, Ihreborn, 2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, Chesterfield, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering3 000 SEK
SOFFA, Chesterfield, sannolikt England, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering2 000 SEK
BORD, rokokostil, 1800-/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
SÄNGGAVEL, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
HÖRNSKÅP, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 3 del, aluminium, 1900-/2000-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, Wickman & Nybergs Möbelverkstad 1932
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNGSTOL, björk, 1940-tal, flätad sadelgjord
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, 1800/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SKÅP, 1940-tal, fanerat med mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SATSBORD, 3 del, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MATGRUPP, 5 del, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
KISTA, ek, renässansstil, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft, fanerad med mahogny
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
BYRÅ, 1900-tal
BYRÅ, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TANDLÄKARSKÅP, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, fanerad med olika träslag
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Lammhults, 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK