SKÄNK, 1800-tal, grönmålad
Slutpris400 SEK
Värdering1 500 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
GOLVUR, England, 1700-/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
SOFFBORD, "Tray Table", HAY, 2000-tal
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SKRIVSKÅP, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering8 000 SEK
GUNNAR MYRSTRAND, soffbord/brickbord, Källemo, 1950-/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
SKÅP, 1950-/60-tal, fanerat med teak
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
PHILIPPE STARCK, "Emeco", barpall, borstad aluminium
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SIDOBORD, "Mill", Roger Persson, Karl Andersson & Söner
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
GUNILLA ALLARD, fåtölj, "Cinema", för Lammhults
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Slutpris4 200 SEK
Värdering5 000 SEK
SOFFA, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
BERGÈRER. 1 par, Louis XIV-stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris750 SEK
Värdering1 500 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
SIDOBORD, 1 par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
MATSTOLAR, 4 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
GUNILLA ALLARD, snurrstol, "Comet", Lammhults
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
SÄNGRAM, Grange, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
VICO MAGISTRETTI, stolar, 6 st, "Maui", Kartell, Italien
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
MATSTOLAR, 5 st, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, modell "Fredrik", Dux, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
STOLAR, 6 st, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris700 SEK
Värdering2 000 SEK
SKRIVBORD, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Arper, "Catifa", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
BARPALLAR, 1 par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Värdering300 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNILLA ALLARD, soffa, "Cinema", Lammhults, formgiven 1994
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", för Fritz Hansen
Slutpris6 000 SEK
Värdering4 000 SEK
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
MARTELA, fåtölj, "Nooa Rosa", Finland
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
SKÅP, barock, 1700-tal
Slutpris250 SEK
Värdering3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Fameg, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
FÅTÖLJ, "Bristol", Lindlöfs Möbler, Lammhult, 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
STOLAR, 7 st, "Corner", Ture Liss & Lars Mossberg
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, böjträ
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK