SPEGELBYRÅ, 1800-talets andra hälft, fanerad med mahogny oh valnöt
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFBORD, art déco, 1920-/30-tal
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut, fanerad med valnöt
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
ATENNIENNHYLLA, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SYBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGBORD, 1 par, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft, vitmålat
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SIDOBORD, 1800-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
HEE WELLING, AAC53, "About a stool", HAY, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord, för Fritz Hansen
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
HAY & Hee Welling, 2 st, "About a stool", 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
CAMPINGSET, Origo, 1960-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
STOLAR, 5 st, "Dune", Pascal Mourgue, Fermob
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
SKRIVBORDSSTOL, Donati, Italien, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ANTTI KOTILAINEN, kontorsstol, Sola serien, Martela, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
BARNSTOL, 1800-1900-tal, kolonial stil
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
BADKARSSOFFA, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris350 SEK
Värdering1 200 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 200 SEK
SIDOBORD, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATBORD, rokokostil, Åmells, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
DAMSKRIVBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
KONTORSSTOL, 1800-/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
SITTPUFF, England, 1900-talets slut
Slutpris450 SEK
Värdering500 SEK
MATSALSMÖBEL, 7 del, gustaviansk stil
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
MATBORD, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
TRÄDGÅRDSSTOLAR, 4 st, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt
Slutpris750 SEK
Värdering1 000 SEK
SPELBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft, mahogny
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TIDNINGSHYLLA, 1900-talets första hälft, trä och mässing
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
MÄRTA FRIMAN, soffbord "Bond", Gärsnäs
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
SKÅP, 1800-tal, björk, tvådelat
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
FÅTÖLJ, barockstil, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SOFFA, Jio Möbler, fyrsits, Howardmodell, 2000-tal
Slutpris5 800 SEK
Värdering8 000 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-/1900-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
BOKHYLLA,1920-/30-tal, björk
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
SKRIVBORD, gustaviansk stil, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
KLÄDSKÅP, jugend, mörkbetsad ek
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL MALMSTEN, sängbord, Bodafors, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, toalettbord, "Birgitta", Bodafors, 1961
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 200 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-/2000-tal
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
EVA OCH PETER MORITZ, stol, "PS Surrig", IKEA
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
FÄLLBORD, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
STOLAR, 1 par, Martela, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CHESTERFIELDFÅTÖLJER, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 500 SEK