ORIENTMATTA, ca 194 x 291 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 310 x 90 cm
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
ANNA-JOHANNA ÅNGSTRÖM, matta, rölakan, "Linné", Axeco design, signerad, 200 x 280 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 139 x 109 cm
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
CARL MALMSTEN, matta, "Capella gul", rölakan
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 SEK
SAROUK, orientmatta, old, figural, ca 282 x 177 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering4 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 230 x 176 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 000 SEK
RIPSMATTA, galleri, 1900-talets andra hälft, ca 51 x 650 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, ca 154 x 252 cm
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
KIRMAN, orientmatta, old, ca 370 x 260 cm
Slutpris750 SEK
Värdering3 000 SEK
KINAMATTA, silke, old, ca 140 x 91 cm
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 200 x 113 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, silke, ca 90 x 136 cm
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
ZAGHE, orientmatta, sannolikt 1930-tal, ca 131 x 213 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
ORIENTMATTA, galleri, ca 76 x 325 cm
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK