ROYAL COPENHAGEN, 1 par, ljusstakar, porslin
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
ANITA NYLUND, 3 del, keramik, "Vår lilla stad", Jie Gantofta, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
SKÅLAR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BING & GRÖNDAHL, figurin, porslin, vinthund
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
ASSIETTER, 5 st, porslin, Kina, 1800-/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BRINGARE OCH SÅSSNIPA, porslin, "Ostindia", Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
YTTERFODER, 3 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Prins Eugen, Rörstrand
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
LOCKURNOR, 1 par, brons och porslin, Frankrike, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 SEK
DISKSKÖLJARE/YTTERFODER, 2 st, porslin, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
LISA LARSON, figur, katt, stengods, Gustavsberg
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
DJUPA TALLRIKAR, 9 st, porslin, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
MEISSEN, kryddkar, porslin, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
FAT OCH SKÅLAR, 4 del, porslin, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
PASTEJFORM, flintgods, 1800-talets första hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering300 SEK
VAS, porslin, Japan, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KRUS, lergods, 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering200 SEK
SERVISPORSLIN, 50 del, "Romanze", Björn Wiinblad, Rosenthal
Slutpris850 SEK
Värdering800 SEK
TE-/KAFFEKOPPAR MED FAT, 4 st, porslin, "Blå Hyacint", Arthur Percy, Gefle.
Slutpris2 400 SEK
Värdering300 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, "Reptil", Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
GUNNAR NYLUND, skål, stengods, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KERAMIK, 3 del, Imari, Japan, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
FAT, 4 st, porslin, Frankrike, 1900-talets första hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 13 st, assietter, porslin, "Musselmalet", Danmark
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
LISA LARSON, figur, tax, stengods, Gustavsberg
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, stengods, Rörstrand
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
MATSERVISDELAR, 18 delar, porslin, "Grön Anna", Rörstrand
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
WILHELM KÅGE, skålfat, stengods, "Argenta", Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering200 SEK
MARIANNE WESTMAN, 3 st, burkar med lock, stengods, Rörstrand
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
BORDSLAMPA, stengods, "Domino", Stig Lindberg, Gustavsberg
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 2 del, porslin, vas och urna
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
ROYAL COPENHAGEN, 38 del, "Musselmalet", servisporslin, bla helblond
Slutpris10 000 SEK
Värdering12 000 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal eller äldre
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
YTTERFODER, 4 st, porslin, "Waldemarsudde", Gustavsberg
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKÅL, majolika, Rörstrand, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
INGRID ATTERBERG, vas, keramik, "Spiral", Uppsala Ekeby
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
KRUS, 2 st, lergods, handmålad dekor
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FISKFAT, porslin, Sarreguemines, Frankrike, 1sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK