Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00

Aprilauktion

Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15

Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj

Aprilauktion
BOKGÖMMOR, 7 st, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
LJUSSTAKE, tenn, sengustaviansk, Petter Höijer Örebro, omkring år 1800
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
FISKERULLE, President, "Big water", 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
FÅGELBUR, 1800-/1900-tal, trä
FÅGELBUR, 1800-/1900-tal, trä
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
YTTERFODER,, 4 st samt 3 fat, mässing, HAY, "Botanical Family Pot"
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
ZINKBALJA, 1900-tal
ZINKBALJA, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
STOMME TILL BORDSUR, trä, sannolikt 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
STEGE, tidigt 1900-tal
STEGE, tidigt 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
MYNTAUTOMAT, 1900-talets första hälft
Slutpris750 SEK
Värdering600 SEK
BORDSTELEFON, svärtat trä
BORDSTELEFON, svärtat trä
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FAT OCH SKÅLAR, 3 del, allmoge, trä, 1800-tal
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
KNIVAR, 2 st, 1900-tal
KNIVAR, 2 st, 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
BORDSPENDYL, brons, senempire, 1800-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 500 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt, med belysning, mindre modell
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
ELDSTÄLL, 5 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
KAMEROR, 3 st, Praktica, Agfa och Minolta
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
TESERVIS, 17 delar, "Relief" Jens Harald Quistgaard, Kronjyden Nissen/Bing & Gröndahl, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
TUNNA, zink, 1900-tal
TUNNA, zink, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
GRÄSKLIPPARE, Jonsered, "Lm 2147"
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK
POTATISKORGAR, 3 st, 1900-tal
POTATISKORGAR, 3 st, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
BRASSKYDD, 1900-tal
BRASSKYDD, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
NOTSTÄLL, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
BLOMLÅDA, gjutjärn, rund form
BLOMLÅDA, gjutjärn, rund form
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
JAKTKNIVAR, 7 st, 1900-/2000-tal
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
JORDGLOB, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
KNIV, 1900-tal
KNIV, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
FÖRSTÄRKARE SAMT SKIVSPELARE, Harman Kardon "PM 645" samt Dual "1225"
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SAMEKNIV, 1900-tal, signerad SU
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
KIKARE, Kowa, 1900-tal
KIKARE, Kowa, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
RÄKNESNURRA, Odhner Arithmometer St. Petersburg
Slutpris30 000 SEK
Värdering500 SEK