Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00
Aprilauktion
Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15
Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj
Kortast tid kvar
- DesignRensa filter
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, "Open Minds", vas, glas, Kosta Boda
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Pernilla", Dux, 1900-talets slut
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design av Habits studio, Italien, samtida
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
MARIAN GRABINSKI, bänkar, 1 par, IKEA, 1900-talets andra hälft
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
JOHAN FORSBERG, golvur, "Urbild", Forsberg Form
Slutpris8 200 SEK
Värdering4 000 SEK
DAVID ROSÉN, 3 del, Nordiska Kompaniet, NK, 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design av Habits studio, Italien, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
CARL FAGERLUND, 1 par, bordslampor, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering1 500 SEK
IB KOFOD LARSEN, fåtölj, "Kandidaten", 1960-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj "Lamino", Swedese
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering700 SEK
LINDA NORDQVIST, sideboard, "Level 1702" Karl Andersson & Söner
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, karmstol, "Arka", 1950/-60-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
KARMSTOL, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering1 500 SEK
LUCEPLAN, taklampa "Honeycomb", design av Habits studio, Italien, samtida
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 2 st, fönsterlampa samt kandelaber, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, glas, Kosta, 1980-tal
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
CARL MALMSTEN, 7 del, matsalsmöbel, 1900-talets andra hälft
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 500 SEK
EFVA ATTLING, collier, "Twosome", sterlingsilver
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BORDSLAMPA, mässing, Boréns, sannolikt 1960-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, 2 st, vaser, glas, "Open Minds", Kosta Boda
Slutpris600 SEK
Värdering600 SEK
ANDERS PEHRSSON, taklampa "Bumling", Ateljé Lyktan, Åhus, 1900-talets andra hälft
Slutpris950 SEK
Värdering500 SEK
HANS J WEGNER, serveringsvagn, Andreas Tuck, Danmark, 1900-talets mitt
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 500 SEK
BY LASSEN, "Kubus bowl", patinerad mässing
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
BRICKBORD, HAY, "Tray Table", samtida
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
SARA LARSSON, skåp, "Collect 2012", A2 designers, limited edition
Slutpris13 500 SEK
Värdering10 000 SEK
ALBERTO MEDA, kontorsstol, Physix, Vitra
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
CARL FAGERLUND, 1 par, bordslampor, Orrefors, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering1 200 SEK
TOVE & EDVARD KIND LARSEN, soffbord, France & Daverkosen, Danmark, 1960-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 1 par, stolar, "Sjuan", för Fritz Hansen, 1995
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
OIVA TOIKKA, figur, glas, Nuutajärvi, Finland
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, vas, "Kalvolan kanto 3241", signerad
Slutpris350 SEK
Värdering500 SEK
TAKLAMPOR, 1 par, "Elements", Note Design Studios, Zero
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
THOMAS BERNSTRAND, taklampa, "Hide", Zero
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
NORMANN COPENHAGEN, "Amp Lamp", formgiven av Simon Legald
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
NICLAS HOFLIN, 1 par golvlampor, "Arkipelag", Ruben
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FATBOY, "Edison the Grand", golvlampa, för utomhusbruk
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 SEK
AXEL LARSSON, "1000 serien", skrivbord, Svenska Möbelfabriken Bodafors, 1930-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 500 SEK
MICHAEL ANASTASSIADES, ''IC Lights F2'', golvlampa, Flos, Italien, samtida
Slutpris3 200 SEK
Värdering4 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 1 par karmstolar, Primo/låg, Swedese
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 000 SEK
HEE WELLING, 4 st stolar, "About a chair", HAY
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, 6 st karmstolar, "Mio", 2000-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 500 SEK
BRUNO MATHSSON, 6 st karmstolar, "Mio", 2000-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 500 SEK
FERMOB, trädgårdsbord, "Opera"
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
PHILIPPE STARCK, 1 par karmstolar, "Louis Ghost", Kartell
Slutpris2 400 SEK
Värdering3 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
NICLAS HOFLIN, "Arkipelag Twin", golvlampa, för Rubn
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
GOLVLAMPA, möjligen Carl Fagerlund, 1900-talets andra hälft
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
Öppettider
Måndag 12.30 - 17.00
Tisdag 12.30 - 17.00
Onsdag 12.30 - 18.00
Torsdag 12.30 - 17.00
Fredag 11.00 - 15.00
Sista lördagen i månaden 11.00 - 14.00
Dag före röd dag stänger vi kl 15.00
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.