Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00
Aprilauktion
Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15
Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj
- SpeglarRensa filter
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordsspegel, mässing, Markaryd, 1900-talets mitt
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
SPEGEL, barockstil, sannolikt 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
SPEGEL, Karl Johan, 1800-tal, fanerad med björk
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, transition, senbarock/rokoko, 1700-tal
Slutpris7 000 SEK
Värdering10 000 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft, Johan Martin Bergs spegelfabrik, Göteborg
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
SPEGEL, Gemla, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-talets mitt
Slutpris450 SEK
Värdering800 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, 1800-tal
Slutpris3 900 SEK
Värdering5 000 SEK