Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00
Aprilauktion
Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15
Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj
- MattorRensa filter
MATTA, Gabbeh, ca 165x215 cm
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
HAMADAN, old, ca 200 x 107 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
KIRMAN, orientmatta, semiantik, ca 220 x 310 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 500 SEK
MATTA, rya, 1900-talets mitt, ca 100 x 145 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
TÄBRIZ, orientmatta, sannolikt semiantik, ca 140 x 83 cm
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ORIENTMATTA, old, persisk, ca 127 x 240 cm
Slutpris700 SEK
Värdering3 000 SEK
KELIM, matta, galleri, ca 295 x 80 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
KAYSERI, orientmatta, semiantik, silke, ca 119 x 178 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
ISFAHAN, orientmatta, old, ca 140 x 200 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 800 SEK
BAKHTIARI, orientmatta, ca 295 x 214 cm
Slutpris6 000 SEK
Värdering8 000 SEK
KESHAN, orientmatta, ca 407 x 270 cm
Slutpris12 000 SEK
Värdering15 000 SEK
RÖLAKAN, "Aklejor", Judith Johansson, 1980-tal, ca 172 x 246 cm
Slutpris7 200 SEK
Värdering8 000 SEK
ORIENTMATTA, silke, old, ca 130 x 78 cm
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
ORIENTMATTA, old, ca 186 x 100 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ORIENTMATTA, silke, old, ca 120 x 80 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
KARACHI, orientmatta, ca 240 x 160 cm
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
KIRMAN, orientmatta, semiantik, ca 170 x 275 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
GHARADJEH, orientmatta, galleri, semiantik, ca 480 x 110 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
TÄBRIZ, orientmatta, semiantik, ca 320 x 245 cm
Slutpris900 SEK
Värdering3 000 SEK
INGEGERD SILOW, matta, "Barken", rölakan, ca 283 x 193 cm
Slutpris12 500 SEK
Värdering5 000 SEK
KIRMAN, orientmatta, ca 206 x 320 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
MATTA, "Peas", HAY, Danmark, ca 170 x 240 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering3 000 SEK
ORIENTMATTA, ca 222 x 300 cm
Slutpris800 SEK
Värdering1 500 SEK