Börjar: 29 apr 2022 17:00Avslutas: 8 maj 2022 16:00
Aprilauktion
Stor helgvisning lör-sön 7-8 maj kl 11-15
Onlineauktionen avslutas sön-ons 8-11 maj
- MåleriRensa filter
SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, 1800-talets början
Slutpris2 400 SEK
Värdering6 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England, 1800-/1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ANN-MARIE CRUS, olja på duk, monogramsignerad och daterad -77
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK
ERNST LANG, olja på duk, signerad Ernst Lang München
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, sannolikt England, olja på duk
Slutpris650 SEK
Värdering1 200 SEK
PETER ÖLANDER, olja på duk, signerad och daterad -04
Slutpris1 900 SEK
Värdering300 SEK
OW NILSSON, olja på duk, signerad och daterad 1939
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
MAURICE BLANCHARD, blandteknik, signerad
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, England, 1800-tal, olja på duk
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
JOHN FALCONAR SLATER, England, 1800-tal, olja på pannå
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 SEK
ELIAS SEHLSTEDT, olja på duk, signerad och otydligt daterad
Slutpris1 800 SEK
Värdering8 000 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK, olja på duk, signerad Venedig
Slutpris3 400 SEK
Värdering8 000 SEK
LOTTA HAGERMAN, blandteknik, signerad och daterad 2010
Slutpris850 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1900-tal, signerad John Miller
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
KNUT EKVALL, olja på duk, signerad
Slutpris8 600 SEK
Värdering10 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, otydligt signerad och daterad Ingeborg 1914
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
KERSTIN FORSBERG, olja på duk, signerad och daterad 2016
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 200 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk, otydligt signerad
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-tal, blomsterstilleben, oljemålning
Slutpris8 600 SEK
Värdering5 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, kopiemålning, 1900-tal, olja på duk
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 000 SEK
TOM ARVIDSSON, svit om 11 st, olja på duk, signerade
Slutpris550 SEK
Värdering2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, olja på duk, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
EDVARD WESTMAN, olja på duk, signerad och daterad Kapellskär 1916
Slutpris19 500 SEK
Värdering22 000 SEK
Slutpris300 SEK
SAM UHRDIN, olja på duk, signerad
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 500 SEK