Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00
Marsauktion
Marsauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- DiverseRensa filter
HANS-AGNE JAKOBSSON, 1 par ljusstakar / vaser, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
SKYLTAR OCH KAPSYLÖPPNARE, mässing, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BARSKYLTAR, 8 st, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
SÄNGVÄRMARE, 2 st, 1800-/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, 1 par, gjutjärn, 1800-/1900-tal, Stafsjö Bruk
Slutpris4 200 SEK
Värdering6 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, mässing, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
VÅG, mässing, Lindells Vågfabrik AB Jönköping, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, sannolikt 1960-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
HÄNGSKÅP, allmoge, 1700-/1800-tal, målat
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 800 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
HUGGARE, 3 st, orientaliska, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LOCKURNOR, 2 st, "Capri", Von Schierholz och troligen Neapel, sannolikt 1930-tal.
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
SKRIVMASKIN, Underwood, No3, 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering600 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
BARATTIRALJ, dispenser, 1900-talets första hälft
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK