Börjar: 26 mar 2022 10:00Avslutas: 3 apr 2022 16:00
Marsauktion
Marsauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- KonstRensa filter
PETER FREUDENTHAL, komposition, färgserigrafi
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
SVEN JONSON, 2 st, färglitografier
Slutpris550 SEK
Värdering800 SEK
AXEL OLSSON, etsning
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
HANS HAMNGREN, färgetsning
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, oljemålning
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
OLAVI LAINE, olja på duk, signerad
Slutpris1 000 SEK
Värdering2 000 SEK
SALVADOR DALÍ, färglitografi, signerad och numrerad 99/250
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, numrerad 41/75 och signerad med blyerts
Slutpris30 000 SEK
Värdering20 000 SEK
ROBERTO MATTA, färgetsning, signerad och numrerad 91/110
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
ROBERTO MATTA, färgetsning, signerad och numrerad 98/100
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 500 SEK
SVEN OLSSON, skulptur, trä, sannolikt 1960-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK