Börjar: 19 feb 2022 15:00Avslutas: 28 feb 2022 17:00

Februariauktion

Februariauktionen är avslutad

Se slutpriser i katalogen nedan

Februariauktion
SIGILL, 3 st, bla brons 1900-talets början
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
LEKSAK, plåt, Kooperativa Förbundet, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering800 SEK
AINAR AXELSSON, 18 del, bestick, "Extreme", GAB
Slutpris350 SEK
Värdering600 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, gjutjärn, sannolikt tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
VETTAR, 3 st, 2000-tal
VETTAR, 3 st, 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
DRAGSPEL, Paolo Soprani, Italien
Slutpris850 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
TRÄLÅDA, Comet, säkerhetständstickor
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ELDHUNDAR, 1 par, järn, 1800-/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
EMALJSKYLTAR, ca 51 st, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
TRAKTÖRPANNOR, 4 st, koppar
TRAKTÖRPANNOR, 4 st, koppar
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, Lalo Treasures, resin och metall
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
SAMLING BIJOUTERIER, 1900-/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
SKRIN, allmoge, 1800-tal
SKRIN, allmoge, 1800-tal
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
ROLF LIDBERG, skulptur, tomtar
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
SCHACK-/BACKGAMMONSPEL, 1800-/1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal
SITTPUFFAR, 1 par, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
RESVÄSKA, HATTASK OCH NECESSÄR, 1900-talets mitt
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
BORDSPENDYL, brons, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
BORDSLAMPA, brons, senempire, 1800-talets mitt
Slutpris3 500 SEK
Värdering4 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 SEK
EMALJSKYLTAR, 7 st, tidigt 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
GITARR, akustisk, Lucky 7
GITARR, akustisk, Lucky 7
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
GOLVSTAFFLI, 1900-/2000-tal
GOLVSTAFFLI, 1900-/2000-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
ULLKORG, Gotland, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
KOPPARBASE, 1800-/1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering1 000 SEK
JORDGLOB, 1900-talets mitt
JORDGLOB, 1900-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
TEATERKIKARE, mässing och pärlemo, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
STOP, 2 st, tenn, 1800-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
TAVLOR, 1 par, 1800-tal, akvarell och montage av fjädrar
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
GRÖTSKÅL, tenn, 1847
GRÖTSKÅL, tenn, 1847
Slutpris250 SEK
Värdering600 SEK
TALLRIKAR, 4 st, tenn, 1700-/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
TRÄLÅDA, Vin & Sprit AB, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
MODELLFARTYG, 1900-tal
MODELLFARTYG, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
MODELLSKEPP, 1900-tal
MODELLSKEPP, 1900-tal
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK
SÄCKPIPA, Skottland 1900-tal
SÄCKPIPA, Skottland 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
ELDSTÄLL, 3 delar, 1900-talets andra hälft, smide
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FIGUR, med belysning, plast, 1900-tal, michelingubbe
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
SACCOSÄCK, Fatboy
SACCOSÄCK, Fatboy
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
HERRBETJÄNT, 1900-/2000-tal
HERRBETJÄNT, 1900-/2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
RESEKOFFERT, 1900-talets första hälft
Slutpris550 SEK
Värdering400 SEK