Börjar: 19 feb 2022 15:00Avslutas: 28 feb 2022 17:00
Februariauktion
Februariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- SilverRensa filter
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
WIWEN NILSSON, armring, sterlingsilver, Lund 1956
Slutpris12 500 SEK
Värdering15 000 SEK
SOCKERRUSKA OCH SERVERINGSBESTICK, silver, bla David Andersen, Danmark
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, MGAB 1957
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
SILVERSMYCKEN, 3 del, mestadels 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, silver, sk spindelur
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
SILVERSMYCKEN, 6 del, bla tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
SALTKAR, 4 st, med skedar, silver, tot vikt ca 50 g
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
STOP, silver, CG Hallberg, Stockholm 1938, vikt ca 280 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
SILVERSMYCKEN, 12 del, bla armband Bismarcklänk
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, rokokostil, Tesi 1955
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
SILVER, 13 del, total vikt ca 639 g
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 200 SEK
FISKGAFFLAR, 6 st, silver 800, tot vikt 260 g
Slutpris850 SEK
Värdering600 SEK
SILVERFÖREMÅL, 4 delar, tot vikt ca 290 g
Slutpris1 300 SEK
Värdering600 SEK
SKÅL, silver, K Andersson, 1915, vikt ca 380 g
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
BÄGARE, silver, CG Hallberg, Stockholm 1924, vikt ca 320 g
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
BESTICK, 24 del, silver, tot vikt ca 600 g
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
BRICKA, silver, CG HALLBERG, 1946, total vikt ca 177 gram
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
SMYCKEN, 4 del, silver/tenn, bla 1970-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
RINGAR, 4 st, silver, bla 1960-/70-tal
Slutpris450 SEK
Värdering600 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, Markströms Guldsmeds Ab K G, år 1960
Slutpris950 SEK
Värdering1 200 SEK
EFVA ATTLING, halsband, sterlingsilver, "Mother Earth Pendant"
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK