Börjar: 19 feb 2022 15:00Avslutas: 28 feb 2022 17:00
Februariauktion
Februariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- KlockorRensa filter
ARMBANDSUR, 2 st, Certina "DS" samt Seiko, 1900-talets andra hälft
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, 1 par, 1900-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
BORDSPENDYL, brons, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 SEK
DAMARMBANDSUR, art déco, 1900-talets första hälft, silver, med turmaliner och markasiter
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
OMEGA CONSTELLATION, "Pie-pan", 18k guld, herrarmbandsur, total vikt ca 80 g
Slutpris46 000 SEK
Värdering25 000 SEK
FICKUR, 4 st, bl a Zenith
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
FICKUR, silver, sk spindelur
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
BORDSUR, trä, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
FICKUR, 14k guld, Zenith, tot vikt ca 78 g
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 500 SEK
HERRARMBANDSUR, Astin, chronograf, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
FICKUR, 14k guld
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
FICKUR, 14k guld, tot vikt ca 74 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
VÄGGPENDYL, brons, 1900-talets början
Slutpris850 SEK
Värdering1 200 SEK
VÄGGUR, jugend, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Citizen, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
ARMBANDSUR, Triwa, "Sort of black chrono", design art fashion Rasmus Storm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
MICHAEL KORS, armbandsur, dam
Slutpris250 SEK
Värdering800 SEK
HERRARMBANDSUR, Nivaflex, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK
TORY BURCH, damarmbandsur, quartz
Slutpris350 SEK
Värdering800 SEK