Börjar: 5 jan 2022 13:41Avslutas: 24 jan 2022 17:00
Januariauktion
Januariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- GlasRensa filter
OIVA TOIKKA, "Kastehelmi", 11 st assietter, glas, Arabia
Slutpris300 SEK
Värdering600 SEK
KOSTA BODA, skål, flerfärgat glas
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
TIMO SARPANEVA, 3 st ljusstakar, glas, "Festivo", Iittala
Slutpris650 SEK
Värdering200 SEK
BERTIL VALLIEN, flaska, glas, Kosta Boda
Slutpris200 SEK
Värdering300 SEK
KARAFFER, 2 st, 1800-tal, glas
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
BERTIL VALLIEN, vaser, 2 st, glas, Kosta Boda
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
MONICA BACKSTRÖM, skulptur, Kosta Boda, glas
Slutpris200 SEK
Värdering600 SEK
ÖLGLAS OCH FLASKA, 17 del, Lasse Åberg, glas
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
FIGURINER, 2 st, Daum, Frankrike
Slutpris550 SEK
Värdering600 SEK
TITTOT, skulptur, Kina, glas, signerad
Slutpris650 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK