Börjar: 5 jan 2022 13:41Avslutas: 24 jan 2022 17:00
Januariauktion
Januariauktionen är avslutad
Se slutpriser i katalogen nedan
- SilverRensa filter
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, "Saga", Skandia 1947, tot vikt ca 132 g
Slutpris650 SEK
Värdering600 SEK
BESTICK, 10 st, silver, tot vikt ca 246 g
Slutpris950 SEK
Värdering800 SEK
KAFFESKEDAR, 10 st, silver, modell "Olga", tot vikt ca 128 g
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, David Andersen, silver, vikt ca 131 g
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
MOCKASKEDAR, 12 st, silver, tot vikt ca 98 g
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
BESTICK, 7 delar, sterlingsilver, tot vikt ca 424 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering800 SEK
MATSKEDAR, 5 delar, 1802-1826, silver, tot vikt ca 224 g
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
SILVERFÖREMÅL, 7 del, 1809-1937, tot vikt ca 304 g
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
KAFFESKEDAR, 16 st, silver, tot vikt ca 275 g
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
COLLIER, silver
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
GEORG JENSEN, ring, sterlingsilver
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
BROSCH, silver, tidigt 1900-tal, emaljarbete, med markasiter
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, total vikt ca 794 g
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
VASER, 1 par, silver, England
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
MUGG, silver, vikt ca 139 g
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, svenska stämplar 1954
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, GAB, Stockholm 1964
Slutpris950 SEK
Värdering600 SEK
SALT- OCH PEPPARSTRÖARE, silver, England
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 SEK
SÅSSKÅL, silver, Danmark, vikt ca 453 g
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 500 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, silver, total vikt ca 624 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
STOP, silver, London 1765, vikt ca 735 g
Slutpris8 000 SEK
Värdering6 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 del, sterlingsilver, total vikt ca 925 g
Slutpris4 400 SEK
Värdering4 500 SEK
STOP, silver, troligen Peter och Ann Bateman, London 1796, vikt ca 797 g
Slutpris6 500 SEK
Värdering6 000 SEK
KAFFESKEDAR, 12 st, silver, "Saga", tot vikt ca 163 g
Slutpris750 SEK
Värdering800 SEK