Börjar: 18 nov 2022 14:15Avslutas: 4 dec 2022 18:00
Jubileumsauktion
- Asiatiskt KonsthantverkRensa filter
SKÅLFAT, porslin, Kina, troligen 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
TERRIN MED LOCK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
STEKFAT, 3 st, porslin, Kina, 1700-/1800-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering3 500 SEK
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 500 SEK
TERRIN MED LOCK OCH FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795)
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
GOLVVAS, större modell, porslin, Kina, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering3 000 SEK