Börjar: 18 nov 2022 14:15Avslutas: 4 dec 2022 18:00
Jubileumsauktion
- MåleriRensa filter
MIKAEL DAHL (1659-1743), tillskriven, olja på duk, osignerad
Slutpris8 400 SEK
Värdering10 000 SEK
OLLE NORDBERG (1905-1986), olja på duk, signerad och daterad 62
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
FREDERICK KANN (USA 1884-1965), akvarell, signerad
Slutpris5 400 SEK
Värdering4 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, sannolikt England 1800-tal, oljemålning, otydligt signerad
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
DALMÅLNING, 1800-tal, målning på papper
Slutpris9 000 SEK
Värdering12 000 SEK
BIRGER HJELM (1901-1979), olja på duk, signerad
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
CARL FREDRIK LINGE (1828-1893), olja på duk, signerad och daterad 1856
Slutpris3 000 SEK
Värdering5 000 SEK