Börjar: 1 nov 2024 14:15Avslutas: 10 nov 2024 18:00
Tema: Vintage & Fashion
ESCADA, handväska, svart skinn, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
CHRISTIAN DIOR, skärp, sent 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering400 SEK
CAROLINE ROHMER, kavaj, sammet, sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
ESCADA, blus med matchande pumps, sannolikt 1990-tal
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
BROSCH, förgyllt silver och granater, sannolikt 1900-talets mitt
Slutpris150 SEK
Värdering300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Qu'importe le flacon....Pourvu qu'on ait l'ivresse", design Catherine Baschet 1988
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
CAPE, handbroderad, sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, otydlig stämpel, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
LOUIS VUITTON, scarf, siden, 2000-tal, med kartong
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 500 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, sterlingsilver, Eggert, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, vitmetall och textil, orientalisk stil, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
CAPE, ull, Linneväveriet i Horred, 2000-tal
Slutpris750 SEK
Värdering500 SEK
BURBERRYS, jacka och kjol, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
ENSTENSRING, 18k vitguld, med briljantslipad diamant ca 0.28 ct, svenska stämplar 1967, tot vikt ca 2,4 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
CAPE OCH KAVAJ, 2 st, dam, Moessmer, Hammerschmid, 1900-/2000-tal
Slutpris550 SEK
Värdering300 SEK
COLLIER, stål, med damur Corocraft, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
YVES SAINT LAURENT, skärp, 1900/2000-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK
ESCADA, sjal, ull, Margaretha Ley, sannolikt 1980-/90-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
GERARD PASQUIET, kavaj, dam, sannolikt 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, sk syskonring, med två briljantslipade diamanter tot 0.41 ct, svenska stämplar 1978, tot vikt ca 3,7 g
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
SALVATORE FERRAGAMO, blus, siden och ull, sent 1900-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
RING, 18k vitguld, med odlad pärla och briljantslipade diamanter tot 0.07 ct, Heribert Engelbert, Stigbert Stockholm 1980, tot vikt ca 5,4 g
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
FADENMEISTER, kostym, dam, 1900-/2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK
CAPE, brun ull, sannolikt 2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
ARMRING, silver, med tigeröga, Ge-Kå Stockholm 1963
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
BURBERRYS, 1 par örhängen, sannolikt 1900-/2000-tal
Slutpris450 SEK
Värdering300 SEK
SWATCH, damarmbandsur, stål, quartz
Slutpris100 SEK
Värdering300 SEK
HERMÈS, scarf, siden, "Festival", design Henri d'Origny
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
PETER HAHN, polotröja, ull, obrukad
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, ring, sterlingsilver, med lila sten, Norrköping 2011
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
BLUS, siden, orientalisk, 1900-/2000-tal
Slutpris300 SEK
Värdering300 SEK
BOTTEGA VENETA, handväska, skinn, Italien, 2000-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, solglasögon, sannolikt 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
GUCCI, scarf, siden, "Le Camelie"
Slutpris950 SEK
Värdering1 800 SEK
MAX MARA, skärp, svart skinn, 2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
ESCADA, kavaj, dam, by Margaretha Ley, sannolikt 1990-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
ESCADA, aftonväska, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ARVO SAARELA, ring, silver, med grön sten, Enköping 1973
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, 1 par örhängen, sterlingsilver och odlade pärlor, stämplar CJ
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
RING, 18k guld, med orientpärla och gröna stenar, Heribert Engelbert, Stigbert, Stockholm 1957, tot vikt ca 4,1 g
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
PÄLSKAPPA, blåräv, omkring år 2000, strlk ca 38
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, scarf, sannolikt sent 1900-tal
Slutpris250 SEK
Värdering300 SEK