Börjar: 1 nov 2024 14:15Avslutas: 10 nov 2024 18:00
Tema: Vintage & Fashion
- SilverRensa filter
ZOLTAN POPOVITS (Finland, född 1940), 1 par örhängen, sterlingsilver, "Ambient", Lapponia 1997-1998
Slutpris250 SEK
Värdering500 SEK
TIFFANY & CO, ring, sterlingsilver, mesh
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 000 SEK
THERESIA HVORSLEV, armring, sterlingsilver, Mema, 1978
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
EFVA ATTLING SAMT MARIA BÖRJESSON, 1 par örhängen resp hänge, silver, 2000-tal
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
LORJNETT, silver, tidigt 1900-tal
Slutpris350 SEK
Värdering300 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, förgyllt silver och granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering600 SEK
ARMRING, förgyllt silver, med granater, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
BERTIL KEMPE, armring, silver, 1973
Slutpris650 SEK
Värdering400 SEK
BROSCH, sterlingsilver, med odlade pärlor, sannolikt sent 1900-/tidigt 2000-tal
Slutpris250 SEK
Värdering400 SEK
HÄNGE, silver och paste, tidigt 1900-tal
Slutpris650 SEK
Värdering300 SEK
CLAES GIERTTA, halsring med hänge, sterlingsilver, Stockholm 1971
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
THERESIA HVORSLEV, 1 par örhängen, sterlingsilver
Slutpris550 SEK
Värdering500 SEK
HÄNGE MED KEDJA, sterlingsilver, otydlig stämpel, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Värdering300 SEK
MANSCHETTKNAPPAR, 1 par, sterlingsilver, Eggert, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering300 SEK
ARMRING, silver, med tigeröga, Ge-Kå Stockholm 1963
Slutpris650 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering1 000 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, ring, sterlingsilver, med lila sten, Norrköping 2011
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK
ANNIKA DAEVEL (född 1957), halsring med hänge, sterlingsilver, 2006
SlutprisInga bud
Värdering500 SEK
ARVO SAARELA, ring, silver, med grön sten, Enköping 1973
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
JOHANSSON & SCHÖTTLE, 1 par örhängen, sterlingsilver och odlade pärlor, stämplar CJ
Slutpris500 SEK
Värdering600 SEK