Börjar: 8 nov 2024 15:20Avslutas: 24 nov 2024 18:00

Höstens utvalda

Inkludera avslutade föremål
3d 5h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
Aktuellt bud1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
3d 5h
LJUSSTAKAR, 1 par, brons, 1800-taets första hälft
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 500 SEK
3d 6h
BORDSLAMPA, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets första hälft
Aktuellt bud5 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 6h
BORDSLAMPOR, 1 par, porslin, Kina, Republik, 1900-tal
Aktuellt bud1 400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
3d 6h
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering4 000 SEK
3d 6h
KANDELABRAR, 1 par, brons, empirestil, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud7 200 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
3d 7h
ALF SVENSSON, 1 par, bordslampor, Bergboms, 1950-/60-tal
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK
3d 7h
SYLVIA STAVVE, 1 par, bordslampor, tenn, GAB, 1930-tal
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 7h
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
3d 7h
SEPPO KOHO, taklampa, "Victo 4250 pendel", Secto design, samtida
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
3d 7h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Gusums Bruk, 1900-talets början
Aktuellt bud650 SEK
Värdering2 000 SEK
3d 7h
BORDSLAMPA, mässing och trä, swedish modern, 1940-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
4d 5h
Aktuellt bud3 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
4d 5h
BORDSLAMPA, silverpläterad mässing, "Woodville", Vaughan, samtida
Aktuellt bud2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
4d 5h
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
4d 6h
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
4d 6h
PIERRE FORSELL, ljusstake, mässing, "Variabel", Skultuna
Aktuellt bud2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
4d 6h
ACHILLE & PIER GIACOMO CASTIGLIONI, taklampa, "Viscontea", Flos, samtida
Aktuellt bud7 400 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
4d 6h
Aktuellt bud400 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
4d 7h
Aktuellt bud10 500 SEK
Värdering10 000 - 12 000 SEK
4d 7h
TAKKRONA, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Aktuellt bud1 100 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
4d 7h
KANDELABRAR, 1 par, mässing, empire, 1800-talets början
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering3 500 SEK
5d 5h
JOSEF FRANK, golvlampa, modell 2326, Firma Svenskt Tenn
Aktuellt bud4 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
5d 5h
TAKLAMPA, metall och glas, sk Saturnuslampa, 1930-tal
Aktuellt bud1 700 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 5h
Aktuellt bud3 000 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
5d 5h
TAKLAMPA, metall och glas, 1930-tal
Aktuellt bud3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
5d 5h
Aktuellt bud5 000 SEK
Värdering6 000 - 8 000 SEK
5d 6h
KANDELABRAR, 1 par, bronserad mässing, Frankrike, 1800-tal
Aktuellt bud1 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
5d 7h
ACHILLE & PIER GIACOMO CASTIGLIONI, bordslampa, "Gatto Piccolo", Flos, Italien, samtida
Aktuellt bud1 600 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
5d 7h
LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, Skultuna, no 91, 1800-/1900-tal
Aktuellt bud2 800 SEK
Värdering4 000 - 6 000 SEK